Obróbka-wycinanie fragm. filmu-program

Witam

Chodzi mi o bezpłatny program najlepiej po polsku, którym mógłbym z filmu nagranego na stacjonarnej nagrywarce wyciąć reklamy itp.

Może być taki, który obrabia format dvd lub avi. Obojętne.

Virtual Dub i ewentualnie szukaj spolszczenia.http://www.cdrinfo.pl/download2.php?fil … &baza=soft

Windows Movie Maker.

Windows Movie Maker. :slight_smile:

Dla plików *.vob lub *.mpg

:arrow: klik

dla plików *.avi

:arrow: klik

(przy plikach *.avi możesz też użyć programiku Avidemux) - link w pierwszym poście :stuck_out_tongue:

Czy powyższe programy wycinając nie tworzą kilku plików, które później trzeba skleić?

A jeśli tak to czy te programy skleją te części?

Tak, możesz otrzymać jeden plik wynikowy po edycji. Najprawdopodobniej nie będziesz musiał też dokonywać rekompresji materiału (nie będzie więc utraty jakości).

Podaj jednak dokładniejsze informacje: jaki masz format pliku, jakimi kodekami są skompresowane strumienie audio i video oraz w jakim kontenerze są zapisane.

Możesz to sprawdzić np. za pomocą prostego programu :arrow: MediaInfo

Po obróbce Windows Movie Maker’em obraz wygląda w ten sposób, że jest podzielony poziomo. Na dole jest obszar zielony a u góry rozciągnięty obraz filmu.

7607223.jpg

Więc odpowiedz na moje pytania zawarte w poprzednim poście i użyj Avidemux lub VirtualDub/VirtualDubMod - w zależności od tego jaki plik multimedialny chcesz edytować.

Dołączam dane pliku:

Ogólne

Pełna ścieżka : C:\Users\Paweł\Desktop\Filmy\Gołota-Adamek.AVI

Format : AVI

Format/Informacja : Audio Video Interleave

Profil formatu : OpenDML

Rozmiar pliku : 1,13 GB

Czas trwania : 52 min.

Całkowita przepływność bitów : 3.087 Kb/s

Wideo

ID : 0

Format : MPEG-4 Visual

Profil formatu : Simple@L3

Ustawienia formatu, BVOP : Nie

Ustawienia formatu, QPel : Nie

Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału

Ustawienia formatu, matryca : Default (H.263)

ID kodeka : XVID

ID kodeka/Wskazówka : XviD

Czas trwania : 52 min.

Przepływność bitów : 2.953 Kb/s

Szerokość : 720 pikseli

Wysokość : 576 pikseli

Proporcje obrazu : 5:4

Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s

Standard : PAL

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.285

Rozmiar strumienia : 1,08 GB (96%)

Biblioteka zapisująca : ZJMedia MPEG Encoder

Audio

ID : 1

Format : MPEG Audio

Wersja formatu : Version 1

Profil formatu : Layer 3

ID kodeka : 55

ID kodeka/Wskazówka : MP3

Czas trwania : 52 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 128 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz

Rozdzielczość : 16 bitów

Rozmiar strumienia : 48,0 MB (4%)

Wyrównanie : Rozdzielone w przeplocie

Przeplot, czas trwania : 1000 ms (25,00 klatek wideo)

Dodam jeszcze, że plik przekonwertowany został z DVD programem WinAvi Video Converter’em.

Spróbuj użyć programu :arrow: Avidemux (brak wersji PL, ale jest banalnie prosty w obsłudze).

Odpalasz Avidemux i klikasz File —> Open

Wskazujesz plik *.avi

może Ci się pojawić komunikat Packet Bitstream detected. Do you want me to unpack it? —> spróbuj kliknąć No

W zakładkach po lewej stronie (Video oraz Audio) zaznaczasz opcję Copy , zaś Format ustawiasz na AVI

Na dole znajduje się suwak a pod nim przyciski (ciebie interesują głównie dwa A i B - ustawiasz nimi (suwakiem i przyciskami) początek i koniec fragmentu, który chcesz usunąć np. z początku pliku.

Po zaznaczeniu klikasz Edit —> Delete i masz usunięty fragment z początku pliku.

Analogicznie postępujesz z fragmentem do wycięcia ze środka lub końca pliku. Tutaj masz dowolność :mrgreen:

Pozostać muszą fragmenty, które chcesz zapisać.

Gdy masz już pozostawione interesujące Cię fragmenty wtedy klikasz File —> Save —> Save Video —> Pokazuje się kolejne okno —> Wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany nowy plik i nadajesz nazwę wraz z rozszerzeniem (np. film.avi) i klikasz Save

Po chwili we wskazanym miejscu powinien pojawić się nowy plik :mrgreen:

Opisik robiłem częściowo z pamięci, ale w razie kłopotów dokładnie opisz problem na forum to powinno znaleźć się rozwiązanie.

Powyższy sposób pozwala na edycję pliku multimedialnego bez jego rekompresji - czyli odbywa się to szybko i bez utraty jakości.

Wszystko zrozumiałem i wykonałem. Wielkie dzięki. Faktycznie, program prosty w obsłudze. Mam jeszcze tylko jedno pytanie:

Czy za pomocą tego programu można przesunąć ścieżkę dźwiękową względem obrazu? Czasem Polsat nadaje w ten sposób, że głos wyprzedza mówiącego.

Nie próbowałem w Avidemux. Możesz jednak pobawić się programikiem VirtualDubMod.

Mały opisik jak tego dokonać :arrow: Przesunięcie dźwięku w filmie i jego korekcja

Powodzenia :stuck_out_tongue:

Jeszcze raz dziękuję grand. Twoje wskazówki bardzo mi pomogły.

a jakim rozszerzeniem mam zapisać video zeby był to plik mp4 (mpeg-4) bo nie potrafe tego zrobic

Spróbuj ustawić format na mp4 i zapisz plik z takim rozszerzeniem.

nie da rady…

Cacao89, a edytujesz plik MP4 czy inny?

tak edytuje plik mp4…

to są pliki pobrane przez any video converter z youtuba…

poprostu chce naniesc poprawki i zapisac w tym samym rozszerzeniu…

tak zeby mi działały na telefonie (nokia 5530)

Wyjaśnij dokładniej co “nie da rady”…