Obróbka zdjęcia, porady

Witam, więc postanowiłem zrobić mojej dziewczynie prezent mianowicie wywołać fajne zdjęcie na którym jesteśmy razem i teraz pytanie czy wywoływał ktoś zdjęcie z efektem sepia bądź holgografią i jak to wychodzi na papierze? nie chcę żeby zdjęcie wyglądało grobowo z góry bardzo dziękuje za porady i pozdrawiam!

zrób sobie 10x15 a te które ci się spodoba zrób w dużym formacie.

wszystko zależy od konkretnego zdjęcia i od obróbki

W sepii wygląda całkiem dobrze po wywołaniu, ale możesz też zanieść plik fotografowi i on Ci powie, czy obróbka pozwala na wywołanie w odpowiedniej jakości.

Ok wielkie dzięki teraz zadam bardzo głupie pytanie… ale jednak więc obrobiłem już to zdjęcie tak jak chciałem i teraz otwieram je sobie w “Podgląd obrazów i faksów systemu windows” i przybliżam 1x i czy da się jakoś zapisać w tym stanie? czyli w rozmiarze dopasowanym optymalnie po przybliżeniu? z góry dzięki za pomoc panowie wiem, że pytanie idiotyczne bo wątpie żeby dalo się to tak zapisać no ale kto pyta nie błądzi pozdrawiam :wink:

Nie wiem, jakiego programu użyłeś, ale w gimpie wystarczy użyć narzędzia “skalowanie” (im większe tym gorsza jakość). Możesz włączyć tryb pełnoekranowy, manipulować rozmiarem do takiego, jak Cię interesuje i zapisać :slight_smile: Jest też sposób “na chama” print screen :smiley:

Zrobiłem sposobem “na chama” :smiley: cronos dzieki jeszcze raz za pomoc, problem rozwiazany mozna zamknac top pozdrawiam :smiley:

to brzmi jak print screen - ten plik się nie nadaje raczej do wołania w dużym formacie