Obróbka zdjęcia, żeby odczytać datę na pasku systemu

Witam,
Podsyłam pewne zdjęcie, czy jest możliwość obróbki zdjęcia tak żeby zobaczyć datę na pasku systemu?
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam.
Zdjęcie

A nie lepiej po prostu zrobić zrzut ekranu?

EDIT
Zdjęcie jest trochę prześwietlone (małe oświetlenie wokół laptopa). co może nieco utrudnić obróbkę. Dodatkowo fotka jest słabej rozdzielczości, co również utrudni odczytanie daty.

Nope… zapomnij. Nie z tym zdjęciem.

1 polubienie

Trochę się pobawiłem Gimp’em i wydaje mi się, że będzie to albo 29.09.2017, albo 29.08.2017 lub też 28.09.2017. Niestety, to zdjęcie jest zbyt słabej jakości, żeby stwierdzić dokładnie, co to za data.

A mi mniej więcej wyszło z smart deblur 24.09.2017 / 25.09.2017.

A możesz wejść we właściwości pliku i sprawdzić datę utworzenia?

Pewnie nie albo np. zła data w aparacie.

@blumberplumber
Niestety nie jest to możliwe żeby zrobić screena, zdjęcie mi podesłała znajoma w celu czy nie dałoby się obrobić tej daty na nim, bo została ona oszukana podczas zakupu, dlatego pyta się o tą datę.
Tą datę co mi podałeś, to chyba właśnie w tym okresie zostało one wykonane.

@MartinaNeumayer
Szkoda.

@krystian3w
Daty podobne, ważne ze miesiąc i rok się zgadza, a końcówka miesiąca to chyba bez znaczenia dopytam znajomą jak coś.

@sensu
Zdjęcie jest z aukcji.

Rozumiem że to ten w/w lapek. Możesz podać link do aukcji w którym koleżanka go zakupiła ?
Data na ekranie komputera to na 100% rok 2017, ale na potrzeby zdjęcia data systemowa mogła być zmieniona, więc się nią nie sugeruj.

1 polubienie

Cóż… z pustego to i foto-szop-salomon nie naleje pikseli :wink:

2 polubienia

No brakuje jakiś 6-8 megapikseli ale kto wie może to apart z ograniczeniami do 3 lub ktoś uznał że tak duże i tak wystarczy.

Chodziło mi raczej o “mydło i powidło” na obrazku… w sensie, że rozmazany jak nie wiem co.
Edit:
Właśnie zauważyłam ten artykuł… może pomoże?:

Przy tym obrazku nic nie pomoże, a wymyślać piksele żeby było ładniej to my też możemy bez SI :wink: W miejscu daty jest przecież jednorodna plama, jedynie rok można odgadnąć. Koniec tematu.

1 polubienie

W CSI daliby radę :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie