Obroty wiatraczka na karcie graficznej

Witam!

Dokładnie jest tak, jak pisze Tobi - obudowa musi być zamknięta aby była dobra cyrkulacja powietrza, ponadto kable muszą być w obudowie odpowiednio poprowadzone (rozplanowane) oraz muszą być zamontowane wiatraki (wciągające i wyciągające powietrze).

Więc nie pisz mi tutaj, że to nie chodzi o cyrkulację powietrza.

Tobi… mój wiatrak na GPU na maksymalnych obrotach 2400rpm ma poniżej 25dB, więc nie sądzę, aby to było głośno :slight_smile: Słychać go dopiero po przyłożeniu ucha.

No ale faktycznie - niektóre wiatraki przy 100% mocy mogą zachowywać się jak stary silnik odrzutowy.

Remix a czym sprawdzasz prędkość obrotów karty graficznej bo ja chciałbym sprawdzić jakie mam.

Witam!

Po co mam sprawdzać? Przecież mam regulator obrotów, a tam jest płynna regulacja MAX=2400 MIN=1350 jak ustawie pokrętełko na połowę, to mam około 1800rpm.

Mam ciągle ustawione na 2400 przy ok 25dB i w ogóle nie słyszę tego wiatraka, więc nie ma sensu kontrolować obrotów.

A nie ma możliwości podnieść obrotów tego wiatraczka za pomocą jakiegoś programu? czy musi być koniecznie ten specjalny regulator obrotów?

Sprobuj riva tunerem ściagniesz go z guru3d.com tam jest możliwość regulacji ilości obrotów

Serio???no to zaraz ściagam i dam znać!

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 21:47

Zainstalowałem tą RvieTuner i nigdzie nie widze takiej opcji jak obroty wiatraczka na grafie? mógłbyś mi pokazać gdzie to jest???

Bodajże w zakładce FAN :stuck_out_tongue:

weriu1.th.jpg

asddz7.th.jpg

a jak wejsc do tego Fan??bo klkłem main i co dalej??ja nie mam tego FAN:(

screen:18a31af2b81b1181.jpg

to łatwiejsze niż myślisz

18a31af2b81b1181yb4.th.jpg

zresztą rusz no trochę głową :shock:

klkłem tam!i tam sa 4 ikonki wybrałem juz wszystkie i w zadnej nie ma tego FAN ani overlocking:(

Może zmień sterowniki na jakieś 88.xx

juz mam te opcje, miałem starego riva tuner. no i ustawiłem na 100% i nic:( w everescie nadal pokazuje speedfan 20% i temp jest taka sama a nie słysze nawet żeby wiatraczek przyśpieszył:(

zresetowałeś kompa i zaznaczyłeś apply fan settings at windows startup ?

tak.

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 7:00

920d130a5dd34f59.jpg

tak mam.