Obrzydliwie ciche chłodzenie do 100zł

Do tej pory miałem arctic cooling freezer 7 pro rev.1 na socket 775.

Głośność umiarkowana. Mogło by być jednak ciszej.

Zastanawiam się czy do 80-100zł, można dostać coś cichszego niż powyższy arctic.

Obecnie widzę, że jest wersja Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-ar … -2-328067/

85zł

Procesor jaki ma być pod nim to i5 3570k, ale raczej nie będzie poddawany OC. Wybór wersji K jest czysto ekonomiczny. Łatwiej w przyszłości sprzedać.

Poza tym zależało mi na HD4000.

Z wyborem chłodzenia jest tak, że każdy chwali swoje. Problem w tym, że wiele osób nie ma punktu odniesienia. Nie sprawdzało w rzeczywistości czy to co posiadają jest faktycznie bardziej ciche od czegoś innego.

na ile ktoś jest mi w stanie powiedzieć jakie ciche chłodzenie wybrać do powyższego procesora w tej kwocie. Zakładając, że byłoby to coś innego niż Arctic Freezer 7 Pro rev 2

Płyta główna jaką zamierzam nabyć to prawdopodobnie będzie Gigabyte GA-Z77-D3H więc stary cooler nie pasuje.

SilentiumPC Spartan Pro

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-ar … 13-360965/

CrisPL

Wystarczy przeczytać komentarze i wiadomo że ten wentylator jest głośny.

Ps. Zastanawiam sie czy to jakiś rodzaj trolingu czy twoja głupota.

Również zaskoczyła mnie propozycja CPU Arctic Cooling Freezer 13, procentowo zbyt dużo osób narzeka na jego głośność, uwzględniając cenę przez pryzmat opinii raczej bym go nie wybrał zbyt duża ilość opinii z twierdzeniem, że jest głośny.

Myśle że propozycja falcon89 w twoim ( niestety mocno ograniczonym ) budżecie jest najlepsza.

Zdaje sobie sprawę, ze ograniczenie kwotowe nie daje zbytniego manewru. Ale na obecną chwilę komputer nie będzie męczony w niczym innym niż aplikacje graficzne, excel. Nawet już na granie nie mam czasu, a i tak specjalnie mnie gry nie ciągnęły.

Jedyne czego nie lubię to hałasu. Im ciszej tym lepiej.

W ogóle to mi się marzyło rozwiązanie pasywne, ewentualnie z wentylatorem robiącym lekki podmuch, ale to nie przy tym założeniu kwotowym.

Nie mam też zbytniego czasu na zabawy w tym temacie i przewalanie ton stron internetowych, już i tak sporo zmarnowałem czasu na szukanie płyty, procesora. Po 4 latach człowiek ma reset w związku z tym co warto kupić i dostaje głupawki.

Drażni mnie trochę fakt, że Intel spieprzył kwestię czapki procesora ładując tam zwykłą pastę. Po prostu profanacja. Takim postępowaniem zniszczyli to co jest istotą mniejszego procesu technologicznego w zakresie temperatur. Ale cóż…

Czyli realnie Thermaltake Contac 21 będzie generował mniej decybeli niż wspomniany Freezer 7 pro v2?

Z opini ludzi wynika że tak.

A może, jeśli temperatura procesora przy obecnym chłodzeniu jest niska, zmniejszyć szybkość obrotów wentylatora (albo sam wentylator na cichszy/wolniejszy model)?

Falcon podał spartana, a podlinkował contaca :stuck_out_tongue:

Dwa w jednym

Co do SilentiumPC Spartan Pro (HE924), to mam go od miesiąca i potwierdzam - jest naprawdę cichy. Wcześniej miałem (na tym procku ze stopki) wersję BOX, teraz temperatura procesora jest o ok. 10 st. niższa.

U mnie Freeze 7 pro rev.1 na 755, stoi na E8400.

Na początku był dość cichy (jak na pierwszy szok po zmianie starego komputera, który wydawał z siebie dźwięki jak sąsiad z udarem ) ale teraz po 4 latach Freezer już tak cichy nie jest.

Jednak nowa jednostka centralna czyli wspomniana 4 letnia z E8400 stoi jakiś metr ode mnie na blacie ławy więc w tych okolicznościach jedyne czego słyszeć nie będę to chyba tylko pasywne chłodzenie ale to odpada, nie te koszta. Karta grafiki natomiast jest pasywna. Większość grafik z chłodzeniem aktywnym doprowadziłoby mnie do szału.

Procesor nie jest poddawany OC więc tutaj mam więcej manewru w zakresie co wybrać, mimo że kasowo narzuciłem pewne ograniczenia do tych 100zł. Chyba, że faktycznie warto dołożyć te 20zł na coś innego niż Spartan. BO rozmawiamy o Spartanie czy o Contac 21 ? Bo się pogubiłem.

O Spartan Pro (wcześniej rypnąłem się z linkami) http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/

Dodane 18.12.2012 (Wt) 7:58

Jeśli już chcesz dokładać to do SilentiumPC Fortis HE1225 (wentylator 120mm)