OBS - stream konferencji

Potrzebuję zrobić na FB stream z konferencji, więc na pewno wykorzystam do tego OBS. Konferencja będzie się odbywała poprzez wideorozmowę przez Messengera. Problemem jest kamerka, ponieważ jeśli będzie wykorzystywana do konferencji, to już OBS nie będzie mógł z niej korzystać i na odwrót. Jak najlepiej ugryźć ten temat? Wirtualizacja kamery? Obraz z mojej kamery musi być tej samej wielkości, co obraz z kamerek reszty użytkowników, a nie mały podgląd w rogu ekranu. Poniżej zamieszczam przykład.

Nie rozumiem przykładu wszystkie kamery są tej samej wielkości.

W takim razie inny przykład:


W konferencji biorą udział 3 osoby, ale moje zdjęcie jest jako miniaturka w prawym górnym roku. Tak nie chcę! Powinny być 3 osoby obok siebie. Obraz z każdej kamerki dokładnie w tych samych proporcjach.
Na najbliższej konferencji prawdopodobnie będą tylko 2 osoby - ja i kolega. W takim przypadku chciałbym, żeby to wyglądało tak, jak te 2 panie z powyższego przykładu.

Takiego efektu nie uzyskasz w przypadku Messengera, bo ma na sztywno zdefiniowaną siatkę/layout widoku kamerek i konfiguracja jest mocno ograniczona. To nie jest aplikacja przeznaczona do konferencji tak na prawdę tylko komunikator z funkcją wideokonferencji.

Najbliższa tego efektu jaki chcesz uzyskać będzie aplikacja Cisco Webex Meetings


Jest dostępna na systemy mobilne i desktop, więc bez problemu taki materiał możesz transmitować OBSem.

Stream zrobić z osobnego komputera? Tzn rozmawiasz na jednym a drugi podłączasz do konferencji tylko po to żeby na nim odpalić OBS i streamować. Na nim nie odpalasz w ogóle kamerki. Wtedy wszyscy uczestnicy są dla streamującego komputera osobami z zewnątrz i ich obraz będzie duży.

Najprościej jak @Bradlee napisał. Dodajesz siebie jako uczestnika widmo, który tylko przechwytuje obraz z przeglądarki.

Ewentualnie możesz jeszcze dwukrotnie przechwytywać obraz z aplikacji, gdzie za drugim razem tylko przechwytujące konkretny obszar tam gdzie jest twoja kamera i go powiększasz.

Lub zmieniasz oprogramowanie do konferencji grupowej.

Niestety użytkownik widmo nie przejdzie, ponieważ też musiałby mieć kamerkę. Inaczej FB blokuje wideokonferencję dla tej osoby.
Przechwytywanie obrazu z miniaturki też niestety nie przejdzie, ponieważ ucierpi bardzo jakość.
Jakieś inne propozycje albo programy?