Obserwacja Moderacji

Na wielu forach widać, kto przeniósł temat do kosza itp.Na tym forum tego nie ma i nie wiemy do kogo mamy pisać w sprawie naszych wątpliwość, czy jego działanie było słuszne.Dziś pisałem do pewnego moderatora z pytaniem, czy mój podpis był zablokowany słusznie, bo nie znałem, kto mi zablokował podpis, czy uważacie, że należny wprowadzić pod każda zmianą nick osoby wprowadzającej zmiany.

Niektórym moderatorom “bije ostro” tutaj, ale najzwyczajniej się tym nie przejmuję - gdyby co, zawsze mogę zmienić portal/forum. Nie ma się co przejmować, weź to na klatę a nie zaprzątaj sobie głowy pierdołami.

Może najpierw pomyśl jaki  był powód blokady a dopiero potem dochodź  do tego kto  to  zrobił.

 

Podpowiem ci:

 

 

 

bachus  może jak nie  wiesz  w  czym  tkwi problem nie zabierał byś zdania ?

Tak   tylko w kwestii przypomnienia:

@fiesta: o dziwo nie miałem Ciebie na myśli :> W sumie dobry punkt zacytowałeś: “Regulamin jest stworzony dla utrzymania porządku na Forum”. Gdybym miał kolekcjonować osobiste wycieczki (nie w moim kierunku) w stosunku do niektórych, ojoj… Ale jak napsiałem, za bardzo się tym nie przejmuję,

Wystarczyło by aby moderator poświęcił chwilę na wysłanie PW w takiej i takiej sprawie w przypadku interwencji.

imo jest taki jeden… nadgorliwy…pokrętnie regulaminowy i w gruncie rzeczy niekonsekwentny…ale co tam, nie zawsze jest tak jak ma być :wink:

Cześć,

Jak dla mnie nierealny pomysł, pomijam już fakt, że spora część użytkowników zwyczajnie nie odbiera PW.

Tak wiem, to o mnie chodzi.

Ja tylko dodam, że czasem to co widać w, na przykład, koszu, jest tylko wierzchołkiem problemu. Bardzo często User patrzący z boku nie wie jaka były przyczyna usunięcia tematu, bardo często jest tak, że akcję poprzedza bardzo “przyjemne” PW, dlatego jednak nie oceniałbym pewnych spraw z góry, kolejna sprawa, że ten skrypt pokazuje ostrzeżenia tylko moderacji i “obdarowanemu”. 

@anon96572732

 

Dlaczego nie realny, nie pomijając faktu - poszło PW > nie odebrane/nie przeczytane = czyste sumienie :smiley:

Tak.

Już pomijam coś tam gdzieś tam ale np :

"jakubgross

Jaka dystrybucja linuxa na procesor 2x2,2 GHz i 2 GB ram-u?" - status zablokowany.

"Nivez

jaka alternatywa dla evernote"

Poszukuje programu…tralalala :wink:

A jedno pod drugim było :stuck_out_tongue:

Cześć,

@rgabrysiak

… coś w tym stylu :wink:

No nie bardzo jesteś otwarty na krytykę. Często zamykasz tematy, w których sam jesteś prowodyrem lub jednym z nich i po prostu wówczas lepiej zamknąć, gdy braknie argumentów :wink:

Cześć,

 

Odniosłem się tylko do pierwszej części postu dot. przenoszenia tematu do Kosza :wink:

 

Wiem który temat masz na myśli, przepraszam, ale powstał w nim taki OT że trzeba było w końcu zrobić z nim porządek.

Po drugie, skoro twierdzisz że jestem prowodyrem zbędnych dyskusji, dlaczego nie zgłaszasz takich postów do usunięcia? Nie, nie odpowiadaj to pytanie retoryczne.

A jak już bardzo chcesz to poproszę o odpowiedź na PW.

Chamstwo “kosza” jest niesamowite, szczególnie dla nowych użytkowników i jest działaniem na szkodę forum/portalu; co do zamykania i ucinania tematów które są niewygodne dla moderatorów to kolejny temat.

 

Równie  dobrze  mogą zaliczyć bliski kontakt z cyberprzestrzenią.

 

I tak źle, i tak niedobrze …

Ale przynajmniej nie będą prowokować do takich dyskusji  :badgrin:

Trochę to dziwne, bo z tego co pamiętam, do mnie za każdym razem takie powiadomienia przychodziły. Może nie przy okazji wyłączenia podpisu, bo takiej sytuacji nie miałem (ale były za to uprzejme prośby o jego zmianę nie tylko gdy nie spełniał jakichś kryteriów, ale i gdy… znajdująca się w nim grafika nagle zniknęła z serwera), ale przy okazji przeniesienia wątku/postu do innego działu - jak najbardziej. Z tym że dawno już nie miałem takiej sytuacji.

Problem usuwania tematów lub postów do kosza bez informowania o powodzie takiej decyzji jest tak stary jak to forum.

Zawsze byłem tego przeciwnikiem i nigdy tego nie ukrywałem. Sam jako moderator informowałem stosownym wpisem o “skoszowaniu” tematu/posta.

Tylko w pojedynczych przypadkach skutkowało to otrzymaniem niezbyt przyjemnej PW od usera, który poczuł się tym faktem dotknięty ale traktowałem to jako ryzyko wliczone w pełnioną funkcję.

 

Żeby nie było - bardzo szanuję to, co robią moderatorzy - poświęcają swój prywatny czasna działalność tutaj, a jak napisałeś zdarzają się idoci, którzy potrafią uprzykrzać życie. Rozwijając temat: trzeba mieć zero szacunku do

  • nowy użytkownik zadaje pytanie,

  • kilka osób z forum poświęca swój czas i daje odpowiedzi.

  • wg. moderatora w złej grupie (np. zadał pytanie w gupie dotyczącej Windowsa a ktoś się upiera, że jednak było to bardziej sieciowe pytanie) i bez mydła przeniosi to do kosza

 

Tym samym:

  • nie szanuje siebie raz można zamiast przenosić do kosza przenieść do właściiwego działu (co niektórzy robią),

  • dodać jedno zdanie: “następnym razem będzie kosz”

  • tym samym nie robić debili z osób, które już zaczęły odpisywać.

Z ciekawości zajrzałem do kosza i przejrzałem kilka pierwszych stron. W każdym temacie tam umieszczonym (poza jednym), jako ostatni widnieje wpis moderatora (pomijam tematy spamowe, albo takie które trafiły z Giełdy na prośbę autora), wiec wyjaśnijcie mi proszę, o co Wam chodzi?

Podaj przykład? Nawet nie wiesz ile takich tematów przenoszę do właściwych działów. Do kosza wywalam tylko te które ewidentnie nie pasują i widać że autor nie zadał sobie nawet trudu żeby opis działu przeczytać (np. pytanie o kartę graficzną w dziale “Grafika”, albo posty w działach “Sprawdzone porady”, albo “Pomagamy i prosimy o pomoc”). Jeżeli ktoś jest na tyle leniwy że nie potrafi poświecić kilku sekund na przeczytanie opisu, to jest po prostu zwykłym leniem i nie będę patrzył na to czy jest nowy, czy nie.

 

Nie chce mi się szukać, będę teraz na bierząco wrzucać do notatek.

Co do dziwnych akcji moderacyjnych, pierwszy z brzegu… Niech mi ktoś wytłumaczy czemu to jest w koszu? Np. ciekawy temat na bloga o takich testach:

http://forum.dobreprogramy.pl/szukam-pakiet%C3%B3w-z-wirusami-t473278/

Wiesz ilu tu na forum jest userów, którzy bezmyślnie klepią w każdy link? Co by się działo gdyby na forum pojawiły się linki do paczek z wirusami? “Młodzież” w domu często używa tego samego komputera co rodzice i inni domownicy, którzy przechowują ważne dane, dokumenty, obsługują transakcje bankowe. Pomyśl ile byłoby pretensji w stosunku do DP za stwarzanie zagrożenia lub z powody wymiernych strat.

Kto miałby za to odpowiadać? DP?

Chyba, że Ty bierzesz za to odpowiedzialność?

Podejrzewam, że nie weźmiesz.

Dlatego najlepiej jest tego typu tematy uwalić w zarodku.