Obserwacja Moderacji

(system) #1

Na wielu forach widać, kto przeniósł temat do kosza itp.Na tym forum tego nie ma i nie wiemy do kogo mamy pisać w sprawie naszych wątpliwość, czy jego działanie było słuszne.Dziś pisałem do pewnego moderatora z pytaniem, czy mój podpis był zablokowany słusznie, bo nie znałem, kto mi zablokował podpis, czy uważacie, że należny wprowadzić pod każda zmianą nick osoby wprowadzającej zmiany.

(bachus) #2

Niektórym moderatorom "bije ostro" tutaj, ale najzwyczajniej się tym nie przejmuję - gdyby co, zawsze mogę zmienić portal/forum. Nie ma się co przejmować, weź to na klatę a nie zaprzątaj sobie głowy pierdołami.

(fiesta) #3

Może najpierw pomyśl jaki  był powód blokady a dopiero potem dochodź  do tego kto  to  zrobił.

Podpowiem ci:

bachus  może jak nie  wiesz  w  czym  tkwi problem nie zabierał byś zdania ?

Tak   tylko w kwestii przypomnienia:

(bachus) #4

@fiesta: o dziwo nie miałem Ciebie na myśli :> W sumie dobry punkt zacytowałeś: "Regulamin jest stworzony dla utrzymania porządku na Forum". Gdybym miał kolekcjonować osobiste wycieczki (nie w moim kierunku) w stosunku do niektórych, ojoj... Ale jak napsiałem, za bardzo się tym nie przejmuję,

(Łukash) #5

Wystarczyło by aby moderator poświęcił chwilę na wysłanie PW w takiej i takiej sprawie w przypadku interwencji.

imo jest taki jeden... nadgorliwy...pokrętnie regulaminowy i w gruncie rzeczy niekonsekwentny...ale co tam, nie zawsze jest tak jak ma być :wink:

(rgabrysiak) #6

Cześć,

Jak dla mnie nierealny pomysł, pomijam już fakt, że spora część użytkowników zwyczajnie nie odbiera PW.

Tak wiem, to o mnie chodzi.

(Semtex) #7

Ja tylko dodam, że czasem to co widać w, na przykład, koszu, jest tylko wierzchołkiem problemu. Bardzo często User patrzący z boku nie wie jaka były przyczyna usunięcia tematu, bardo często jest tak, że akcję poprzedza bardzo "przyjemne" PW, dlatego jednak nie oceniałbym pewnych spraw z góry, kolejna sprawa, że ten skrypt pokazuje ostrzeżenia tylko moderacji i "obdarowanemu". 

(Łukash) #8

@rgabrysiak

Dlaczego nie realny, nie pomijając faktu - poszło PW > nie odebrane/nie przeczytane = czyste sumienie :smiley:

Tak.

Już pomijam coś tam gdzieś tam ale np :

"jakubgross

Jaka dystrybucja linuxa na procesor 2x2,2 GHz i 2 GB ram-u?" - status zablokowany.

"Nivez

jaka alternatywa dla evernote"

Poszukuje programu...tralalala :wink:

A jedno pod drugim było :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #9

Cześć,

(Łukash) #10

@rgabrysiak

... coś w tym stylu :wink:

(Odyniec_Stary) #11

No nie bardzo jesteś otwarty na krytykę. Często zamykasz tematy, w których sam jesteś prowodyrem lub jednym z nich i po prostu wówczas lepiej zamknąć, gdy braknie argumentów :wink:

(rgabrysiak) #12

Cześć,

Odniosłem się tylko do pierwszej części postu dot. przenoszenia tematu do Kosza :wink:

Wiem który temat masz na myśli, przepraszam, ale powstał w nim taki OT że trzeba było w końcu zrobić z nim porządek.

Po drugie, skoro twierdzisz że jestem prowodyrem zbędnych dyskusji, dlaczego nie zgłaszasz takich postów do usunięcia? Nie, nie odpowiadaj to pytanie retoryczne.

A jak już bardzo chcesz to poproszę o odpowiedź na PW.

(bachus) #13

Chamstwo "kosza" jest niesamowite, szczególnie dla nowych użytkowników i jest działaniem na szkodę forum/portalu; co do zamykania i ucinania tematów które są niewygodne dla moderatorów to kolejny temat.

(fiesta) #14

Równie  dobrze  mogą zaliczyć bliski kontakt z cyberprzestrzenią.

I tak źle, i tak niedobrze ...

Ale przynajmniej nie będą prowokować do takich dyskusji  :badgrin:

(Kpc21) #15

Trochę to dziwne, bo z tego co pamiętam, do mnie za każdym razem takie powiadomienia przychodziły. Może nie przy okazji wyłączenia podpisu, bo takiej sytuacji nie miałem (ale były za to uprzejme prośby o jego zmianę nie tylko gdy nie spełniał jakichś kryteriów, ale i gdy... znajdująca się w nim grafika nagle zniknęła z serwera), ale przy okazji przeniesienia wątku/postu do innego działu - jak najbardziej. Z tym że dawno już nie miałem takiej sytuacji.

(Frog) #16

Problem usuwania tematów lub postów do kosza bez informowania o powodzie takiej decyzji jest tak stary jak to forum.

Zawsze byłem tego przeciwnikiem i nigdy tego nie ukrywałem. Sam jako moderator informowałem stosownym wpisem o "skoszowaniu" tematu/posta.

Tylko w pojedynczych przypadkach skutkowało to otrzymaniem niezbyt przyjemnej PW od usera, który poczuł się tym faktem dotknięty ale traktowałem to jako ryzyko wliczone w pełnioną funkcję.

(bachus) #17

Żeby nie było - bardzo szanuję to, co robią moderatorzy - poświęcają swój prywatny czasna działalność tutaj, a jak napisałeś zdarzają się idoci, którzy potrafią uprzykrzać życie. Rozwijając temat: trzeba mieć zero szacunku do

• nowy użytkownik zadaje pytanie,

• kilka osób z forum poświęca swój czas i daje odpowiedzi.

• wg. moderatora w złej grupie (np. zadał pytanie w gupie dotyczącej Windowsa a ktoś się upiera, że jednak było to bardziej sieciowe pytanie) i bez mydła przeniosi to do kosza

Tym samym:

• nie szanuje siebie raz można zamiast przenosić do kosza przenieść do właściiwego działu (co niektórzy robią),

• dodać jedno zdanie: "następnym razem będzie kosz"

• tym samym nie robić debili z osób, które już zaczęły odpisywać.

Z ciekawości zajrzałem do kosza i przejrzałem kilka pierwszych stron. W każdym temacie tam umieszczonym (poza jednym), jako ostatni widnieje wpis moderatora (pomijam tematy spamowe, albo takie które trafiły z Giełdy na prośbę autora), wiec wyjaśnijcie mi proszę, o co Wam chodzi?

Podaj przykład? Nawet nie wiesz ile takich tematów przenoszę do właściwych działów. Do kosza wywalam tylko te które ewidentnie nie pasują i widać że autor nie zadał sobie nawet trudu żeby opis działu przeczytać (np. pytanie o kartę graficzną w dziale "Grafika", albo posty w działach "Sprawdzone porady", albo "Pomagamy i prosimy o pomoc"). Jeżeli ktoś jest na tyle leniwy że nie potrafi poświecić kilku sekund na przeczytanie opisu, to jest po prostu zwykłym leniem i nie będę patrzył na to czy jest nowy, czy nie.

(bachus) #19

Nie chce mi się szukać, będę teraz na bierząco wrzucać do notatek.

Co do dziwnych akcji moderacyjnych, pierwszy z brzegu… Niech mi ktoś wytłumaczy czemu to jest w koszu? Np. ciekawy temat na bloga o takich testach:

http://forum.dobreprogramy.pl/szukam-pakiet%C3%B3w-z-wirusami-t473278/

(Cedar) #20

Wiesz ilu tu na forum jest userów, którzy bezmyślnie klepią w każdy link? Co by się działo gdyby na forum pojawiły się linki do paczek z wirusami? "Młodzież" w domu często używa tego samego komputera co rodzice i inni domownicy, którzy przechowują ważne dane, dokumenty, obsługują transakcje bankowe. Pomyśl ile byłoby pretensji w stosunku do DP za stwarzanie zagrożenia lub z powody wymiernych strat.

Kto miałby za to odpowiadać? DP?

Chyba, że Ty bierzesz za to odpowiedzialność?

Podejrzewam, że nie weźmiesz.

Dlatego najlepiej jest tego typu tematy uwalić w zarodku.