Obsługa ActiveX w linuksie

Witam,

Mam taki problem: potrzebuję uruchomić wtyczkę ActiveX pod linuksem, czy jest to możliwe? Przeglądarka nie ma znaczenia, chodzi tylko o samą możliwość. Odpada uruchamianie IE przez Wine.

Z góry dzięki za sugestie,

pozdr.


Znalazłem coś na temat reaktivate pod konquerora, może miał ktoś z tym do czynienia?

nie wiem czy przez wine pójdzie ale Crossover office obsługuje

No tak, ale, z tego co wiem, Crossover Office nie jest darmowy, a na tym mi zależy. No chyba, że się mylę. A co do Twojej podpowiedzi - masz na myśli uruchamianie IE przez Crossover? Czy co?

Pozdr.

http://www.linuxforums.org/forum/suse-l … tivex.html

http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=9179

szczególnie chodzi o drugi link

Byłem na tych stronach. Ta druga - nie pomaga za bardzo, bo musi to być darmowe do użytku komercyjnego, a o reaktive czytałem, muszę się w to mocniej zagłębić…

Dzięki w każdym razie.

Jest taki projekt jak: IEs4Linux ale z tego co wiem używa do tego celu Wine.

A dlaczego? Nie wiem czy natywnie uda ci się wiele zdziałać.

Można uruchomić windowsowego Firefoksa pod Wine, zainstalować wtyczkę Mozilla ActiveX, ale nie wiem na ile ona jest zgodny z samym MS ActiveX. Niestety nadal to rozwiąznia opiera się o Wine. Próbowałem tą wtyczkę zainstalować pod linuksowym Firefoksem, ale mi się nie udało :frowning:

tklich jak sobie wyobrażasz odpalenie natywnie ie pod linuksem by posiadać możliwośc obsługi activeX? niema takiej możliwości. Jeżeli masz licencję na windowsa to próbuj przez wine jeżeli nie to klapa

Chodzi generalnie o to, że to ma być użyte komercyjnie. Samo wine chyba odpalić mogę i nie złamie to żadnych licencji itp, ale IE już raczej nie. Jutro spróbuję odpalić firefoxa z windows, może faktycznie pomoże.

Mógłbym zamiast activex użyć javy, ale niestety, nie ja określam wymagania:/

Pozdr.