Obsługa FLASH w Androidzie

Witam.

Przymierzam się do kupna tabletu lub tv boxa na androidze. Miałem jakiś czas temu tablet Samsung Galaxy ale była to porażka na całego, materiał 720p to pokaz slajdów. Z tego co zdążyłem się zorientować jest dużo lepiej i raczej nie powinno być problemów z odtwarzaniem materiału nawet 1080p na urządzeniu z jakimś dwurdzeniowym Rockchipem i Mali400mp.

Martwi mnie jednak inna sprawa a mianowicie obsługa FLASHa.

Wyczytałem że starsze wersje androida potrafią obsługiwać FLASH 11 a nowe już nie.

Co to znaczy, czy na androidzie np. 4.1.2 nie będę mógł oglądać filmików z takich stron jak iitv, weebtv lub inne z filmami, serialami ? Co z serwisami takimi jak np. Showup lub podobnymi oferującymi kamerki online ?

Liczę że ktoś mi to wyjaśni w przejrzysty sposób.

Pozdrawiam.

Na RK3xxx na pewno nie będziesz miał kłopotów z filmami 720p (avi, mkv itd.).

Co do flasha, to niestety nie wiem czy zawsze płynność będzie akceptowalna, flash nawet na pc potrafi zamulać.

Poza tym o ile w przypadku galaxy taba o jakość wykonania i oprogramowania nie musiałeś się martwić, to z tabletami na RK3xxx bywa różnie. Niektóre są bardzo dobrze spasowane i mają sprawnie działający system, inne potrafią się rozpaść zaraz po wyjęciu z pudełka i zawieszać co kilka minut.

Teoretycznie Android od Jelly Bean nie wspiera Flasha, a on sam nie jest już rozwijany na Androida. Mimo tego Flasha jak najbardziej można używać. Po prostu pobierz ostatnią wersję dla Androida 4.0 stąd: http://download.macromedia.com/pub/flas … er_ics.apk , wrzuć na urządzenie i po prostu zainstaluj. Flash będzie działać w standardowej Androidowej przeglądarce i pewnie sporej części zewnętrznych. Nie będzie działać w Chrome.

Dzięki wielkie za zainteresowanie, wyjaśnienie i pomoc.

Pozdrawiam.