Obsługa IrfanView


(system) #1

Czy jest taka mozliwosc w programie IrfanView, żeby zmniejszyć zdjecia wszystkie naraz na jednakowy rozmiar?? Czy musze robic kazde zdjecie po kolei? Wytłumaczcie blondynce.


(system) #2

Uruchamiasz IrfanView, klikasz CTRL+B, znajdujesz pliki, które chcesz pomniejszyć (zaznaczasz je), klikasz Dodaj na belce z lewej strony. Teraz upewniasz się, czy masz zaznaczone 'Wsadowa Konwersja'.

Następnie zaznaczasz ptaszek przy "Użyj opcji zaawansowanych". Klikasz Opcje zaawansowane... W oknie, które się pojawi zaptaszasz ZMIANA ROZMIARU. Dalej już sobie na pewno poradzisz.

PS Domyślnie zmniejszone pliki znajdują się w C:\Temp


(system) #3

Nie wiem co zle robie bo w C:\Temp nie mam zadnych plików. Pisałam ze jestem blondynką. :oops:


(adpawl) #4

Dodajesz pliki do przetworzenia, określasz lokalizację docelową plików miniaturek w polu: katalog docelowy , zaznaczasz pole wsadowa konwersja i użyj opcji zaawansowanych , wybierasz format docelowy jpg, klikasz przycisk opcje - ustawiasz poziom kompresji, potem klikasz opcje zaawansowane i tam klikasz zmaina rozmiaru i poniżej podajesz nowy rozmiar, możesz tez zachować proporcje zaznaczając pole: zachowaj proporcje boków. klikasz ok i w oknie głównym Start.

Pliki pojawią się w miejscu podanym jako: katalog docelowy

...zawsze też możesz zerknąć na screeny, które znajdują się w tym temacie http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=16931


(Stefe) #5

czerwone kółeczko na obrazku pokazuje gdzie maja byc zapisane pliki wynikowe... mozesz to dowolnie zmianiac za pomoca opcji przegladaj (tam obok czerwonego kółeczka)

Pawek i nie wciskamy ctrl +b tylko samo "b"


(system) #6

Dzieki juz sobie poradzilam. Wstyd sie przyznac :oops: ale nie kliknelam na start. Teraz juz wiecie dlaczego jest tyle dowcipow o blandynkach :smiley:


(system) #7

Faktycznie... To w starszej wersji się wciskało z CTRL...