Obsługa jednego z dwóch rdzeni (AMD Athlon)

Witam,

Posiadam procesor AMD Athlon 64 X2 5200+. Zauważyłem, że w każdej grze (nawet w tych, które obsługują dwurdzeniowce, na przykład Risen) zawsze jest wykorzystywany tylko jeden rdzeń (na ogół w 100 proc., czyli ogólny użycie jest równe 50 proc.), co zapewne wpływa na wydajność tego typu produkcji. Kombinuję ze zmianą koligacji w Menedżerze zadań, gdy włączam gry – niestety nic to nie daje (działa zabieg, dzięki któremu na przykład drugi, a nie pierwszy [domyślny] rdzeń bierze na siebie odpowiedzialność, ale – nawet gdy oba pola są zaznaczone – nie można zrobić tak, by i inny rdzeń pomagał temu maksymalnie obciążanemu: zawsze musi uczestniczyć tylko jeden).

Na komputerze mam zainstalowane oprogramowanie “AMD Processor Driver”, które zostało dodane na płycie w zestawie. Zastanawiam się, czy zainstalować program “AMD Dual-Core Optimizer”. Zastanawiam się, bowiem często czytam, że rzeczony program często negatywnie wpływa na wydajność, pojawiają się błędy, komplikacje, ponadto najlepiej instalować go na świeżym systemie – a u mnie na razie format nie wchodzi w grę.

Cóż mogę zrobić?

Pozdrawiam

Powiedz jaki masz system ?

Windows XP (Service Pack 2)

Zainstaluj AMD Dual-Core Optimizer

OK, tylko łatka ta – z tego, co wiem – podnosi wydajność gier, które NIE obsługują dwurdzeniowych procesorów firmy AMD. A mi głównie chodzi o te produkcje, które wykorzystują właśnie dwa rdzenie (vide rzeczony Risen).

Czy warto ją instalować, zważywszy jeszcze na jej wybryki w systemie u niektórych użytkowników?..