Obsługa Kaspersky Internet Security 2009

Witam serdecznie, mam trzy pytania do Kaspersky Internet Security 2009.

  1. Przy instalowaniu czegokolwiek kaspersky ciągle pyta się czy dodać ten wpis itp. i muszę klikać zezwól teraz lub zawsze. Jest to wkurzające, jak to wyłączyć.

  2. Jak wyłączyć sprawdzanie aplikacji przed uruchomieniem, jak uruchomię jakąś aplikację to zanim pojawi się okno instalacji to kaspersky przeprowadza jej skanowanie które trochę trwa. Podczas konfiguracji na początku była opcja żeby to odznaczyć, ale zostawiłem zaznaczone a teraz nie wiem jak to wyłączyć.

  3. Na tym zależy mi najbardziej: Otóż, zainstalowałem Sunrise Vista Konfigurator i kaspersky non stop pytał się czy zezwolić sieci itp, wyskakiwały różne IP itp. i dawałem cały czas Zezwól (Zalecane), gdzieś naciskałem z 7 razy, ale miałem dość, więc zaznaczyłem Zawsze stosuj dla tej aplikacji i dałem Zezwól (Zalecane).

Teraz się boję, że kaspersky non stop akceptuje nie wiadomo jakie IP tego programu itd i , że coś się może stać. jak sprawdzić, czy kaspersky dalej akceptuje sieci tego programu czy nie.

Czytałem dokumentacje na stronie kaspersky.pl, szukałem na google.pl, jak również szperałem w ustawieniach Kasperskiego i nie znalazłem nic pomocnego.

w ustawieniach firewalla w kis wyłącz ochronę proaktywną.

Niestety to nie to, dalej pyta przy instalacji bądź włączaniu niektórych aplikacji pyta czy Zezwalam na to, to i to itd.

Wybrałeś tryb ochrony interaktywnej w kreatorze konfiguracji aplikacji podczas instalacji Kasperskiego, więc nie rozumiem dlaczego teraz narzekasz na wyświetlane komunikaty powiadomień programu, przecież sam tego chciałeś.

Sprawdź ustawienia zapory może masz za wysoki poziom bezpieczeństwa. Inaczej Ci nie pomogę bo mam KIS7 i nie widziałem jeszcze 9-tki.

Np wyłącz go przed instalacją na chwile :stuck_out_tongue: prymitywny sposób ale jest :stuck_out_tongue:

Tak utworzyłeś regułę i on akceptuje każdy ruch programu bez pytania.

Sprawdź zakładkę “zapora sieciowa -> Ustawienia -> Reguły dla aplikacji” - tam wyłącz ten program.

Na Twoim miejscu zostawił bym chociaż ochronę rejestru.

Myślę, że tak mu nie pomożesz.

A ja sądzę odwrotnie.

Przecież program Kaspersky posiada Pomoc i wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Pomocy " interaktywna", aby otrzymać rozwiązanie problemu.

To trzeba było napisać z początku, że chodzi Ci o pomoc a nie robić mu wyrzuty, że sam chciał to teraz ma.

Dziękuję wam a jak wyłączyć to sprawdzanie prawie każdej aplikacji przed rozpoczęciem instalacji ? Opisałem to w pkt drugim.

Zostaw jak jest KIS dokonuje symulacji zachowania się nowej aplikacji tj.czy nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla systemu.

No ale po co, przecież jak ja uruchamiam aplikację to wiem jaką. Poza tym można dać PPM i Szukaj wirusów.

Wejdź w okno główne KIS 2009 i kliknij Ustawienia—>karta Ochrona—>i zaznacz “automatycznie wybierz akcję”.

Może to pomoże.

Jak to rozumieć ?

Na to już dostałem odpowiedź :stuck_out_tongue:

Przed rozpoczęciem instalacji pojawia się: 122116409095.jpg

Otwórz zakładkę ,ochrona antywirusowa"-po prawej stronie ,pliki i pamięć"-ustaw na zalecany poziom bezpieczeństwa.

Tak ustawiłem, ale dalej skanuje te aplikacje przed uruchomieniem. Teraz chyba rzadziej, ale dalej to jest :olaboga:

Informacja z supportu.