Obsługa pamięci RAM w Windows Me


(Beny643) #1

Witam.

Planuję zakup drugiego dysku do swojego komputera, wymianę wielu podzespołów, a w tym pamięci RAM, której będę miał 1GB (DDR2).

Kolega poinformował mnie, że Windows Vista obsługuje do 3 GB pamięci RAM.

Po pierwsze nie wiem co to znaczy że "obsługuje", bo wydaje mi się, że im więcej pamięci tym lepiej.

A po drugie zastanawiam się ile maksymalnie pamięci może mieć komputer z systemem Windows Milelnium, bo taki będę miał na starym dysku.

O co tutaj chodzi?


(Longhorn2009) #2

"Obsługuje" znaczy ile będzie wykrywane i ile wykorzysta system. Windows Vista w wersji x64 może obsłużyć nawet 128GB RAM...


(Homik1983) #3

Windows 98 bez odpowiedniej poprawki obsługiwał do 512 MB pamięci RAM, powyżej tej wartości system chodził niestabilnie. Zainstalowanie odpowiedniej poprawki załatwiało sprawę. System Windows Millennium jako następca dziewięćdziesiątki-ósemki ma już zaimplementowaną tą poprawkę. Więc myślę, że 1GB na pewno powinien obsłużyć bez problemu.

Niestety w bazie wiedzy o produktach MS nie znalazłem informacji, która dokładnie by określała maksymalną ilość pamięci obsługiwanej przez Windows ME.


(JNJN) #4

768 MB wykrywa poprawnie, ale 1 GB ?.


(Homik1983) #5

Czytałem, że zarówno w Windows 98 SE jak i Windows ME występuje ta sama poprawka. Podczas poszukiwań znalazłem w google opinię użytkownika, który twierdził, że Windows 98 SE z ta poprawką bez problemu wykrywa i obsługuje 1GB RAM zamontowane w jego komputerze. Skoro Windows ME już posiada wbudowaną tą poprawkę, to wydaje mi się, że również 1 GB powinien obsłużyć. Niestety nie mogę tego potwierdzić osobiście, swojego Windows ME już dawno sprzedałem ze starym komputerem :). Jednak jeszcze poszukam jakichś informacji, być może uda się coś jeszcze na ten temat znaleźć.


(Beny643) #6

Dzięki za odzew.

Szukając modułów pamięci DDR2 256 MB zdenerwowałem się. Znalazłem na Allegro tylko jedną aukcję, w dodatku moduł o szybkości 533MHz, marki co prawda Kingmax, lecz w cenie 27,50zł.

Moduł 512 MB o szybkości 800MHz kosztuje niespełna 10zł więcej...

Próbujcie uściślić tę informację, gdyż w ewentualności będę zmuszony napisać do Microsoftu.

z innego wątku ciekawa sprawa :slight_smile: !'>http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=291&Windows+Me+za+1+PLN+ !!

kupiłbym, jakby była jeszcze teraz taka opcja...


(Homik1983) #7

I to by było najlepsze wyjście, będziesz miał informację z pierwszej ręki.