Obsługa plików i operacji na nich w C/C++

Siemka od razu przejdę do rzeczy, oto przykład kodu w CSS:

#div1{margin:0;background:black;color:white}

#div2{background:black;margin:0;color:white}

#div3{color:white;margin:0;background:black;}

Jak widzicie są to 3 divy z 3 stylami w nieuporządkowanej kolejności, wpadłem na pomysł stworzenia programu, który porządkowałby w każdym divie style według ustalonej przez webmastera kolejności.

To jest tylko jedna z możliwości tego programu ale generalnie reszta opierała by się na podobnych funkcjach więc myślę że wiecie już co i jak.

Moje pytanie brzmi: Jakie biblioteki(c/c++) do obsługi plików i operacji na nich byście mi polecili?

Nie podawajcie również proszę gotowych aplikacji czy addonów bo cały ten projekt ma służyć nie tylko w celach czysto użytecznościowych ale również w ramach nauki więc chciałbym wykonać go sam.

STD i cstdlib - polecam, świetne biblioteki.

Wczytać style do odpowiednich klas z wektorami trzymającymi pary: atrybut→właściwosć, posortować alfabetycznie wg. atrybutu, wypisać. Wczytać można łatwo fscanfem używając delimitera.

Jako że o delimiterze kursy często milczą (bo przecież std::cin jest prostszy, po co zaprzątać sobie głowę czymś tak starym jak scanf), to coś takiego: fscanf(plik, “%[^{]s”, tmp); - wczyta z pliku od obecnej pozycji do znaku ‘{’. Znak ‘{’ nie wyląduje we wczytanym ciągu, kursor w pliku wyląduje na następnym znaku po tym delimiterze. W tym zadaniu za delimitery potrzebne ci będą ‘{’, ‘;’ i ‘}’.

Oto jedno z tych zadań, gdzie używanie C/C++ mija się z celem. W Pythonie napisałoby się to w kilka/kilkanaście minut (jak nie znasz języka: góra 2-4 godziny)