Obsługa poczty e-mail na wielu komputerach

Witam.

Poszukuję programu, który umożliwiałby połączenie jednocześnie kilku komputerów z jedną skrzynką pocztową, a przy tym wyświetlałby w czasie rzeczywistym wszystkie zmiany dokonywane przez połączone osoby, tzn. np. jeśli jeden z pracowników odpowie na e-mail, to pozostali widzą na swoich komputerach, że wiadomość została przeczytana i “odpowiedziana”. Było by też dobrze, gdyby ten program miał możliwość filtrowania poczty itp. :wink:

tia :slight_smile:

Konto pocztowe z funkcją IMAP?

wlasnie, jak to jest. czytalem ze mozna cos takiego osiagnac tylko dzieki server Exchange albo Zimbra. Czy jest mozliwosc obslugi takiej jak pisal pandread bez stawiania serwera?

GMAIL ma IMAP, a obsługuje to praktycznie dowolny program pocztowy.

Nie wiem, czy to konto ma funkcję IMAP, nie mogę tego znaleźć w dokumentacji :confused: Konto jest na serwerze home.pl - gdyby ktoś chciał sprawdzić jego funkcje, to podaję adres: http://home.pl/pomoc/poczta

thx :slight_smile:

Nie. Home.pl nie dysponuje IMAP-em

Czyli nie da się czegos takiego zrobic na home.pl? Może da się to zrobić jakoś bez IMAP?

thx MarS

No cóż, można posiłkować się globalnie np. Novelem, który ma całą masę funkcji wspomagających pracę grupową, ale to cały system. Nie jestem specjalistą od Outlooka, ale wydaje mi się, że tam też taka opcja istnieje. Przynajmniej w wersji 2007

A jednak da sie, bez serwera exchange i bez IMAP. Potrzebny jest Outlook i rozszerzenei PublicFolders. Potrafi w pelni synchronizowac poczte na wszystkich komputerach w sieci lokalnej, a dzieki hamachi takze poza siecia lokalna. Jes platny, ale napewno tanszy niz serwer exchange. Uzywam go w mojej firmie i sprawdza sie calkowicie, nie tlyko do poczty ale tez do prowadzenia spisu zamowien [funkcjonalnosc zadan w outlooku] itp.