Obsługa skanera w HP DeskJet Ink Advantage 2645 połączonego przez Orange FunBox 2.0

Posiadam urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 2645. Urządzenia tego niestety nie można połączyc przez Ethernet. Podłączyłem je do do gniazda USB routera Orange FunBox 2.0, drukarka po podaniu ścieżki “http://funbox:631” zainstalowała się pod nazwą “gateway-usb-printer” i działa poprawnie. Nie wiem jednak, jak zabrac się za instalację oprogramowania do obsługi skanera i czy w ogóle jest to możliwe. Domyślne oprogramowanie producenta nie daje możliwości wyboru drukarki sieciowej podczas instalacji i widzi tylko drukarki połączone bezpośrednio z danym komputerem przez port USB. Jakieś sugestie? Może istnieje jakieś alternatywne oprogramowanie oferujące obsługę podstawowych funkcji całej rodziny skanerów HP?

Skanowanie raczej działać nie będzie. Użycie portu 631 sugeruje, że usługa drukowania odbywa się przy wykorzystaniu pakietu CUPS, ten jednak obsługuje jedynie drukowanie. Do skanowania używa się paczki SANE, jednak nie wszystkie drukarki z tą paczką współpracują. Założę się, że i tak nie masz żadnej możliwości doinstalowania tej paczki także możesz sobie skanowanie odpuścić. Tak naprawdę jeżeli drukarka nie działa po sieci to funkcja skanowania działać nie będzie w większości przypadków.

 

Możesz ewentualnie spróbować zobaczyć czy FunBox nie obsługuje funkcji USB over IP. Taka funkcja jest w routerach TP-Linka i pozwala na stworzenie wirtualnego portu USB, który działa po sieci. Ta opcja wymaga jednak wsparcia ze strony routera oraz dodatkowego oprogramowania zainstalowanego na komputerze użytkownika.

 

Jednak ja Ci radzę pogodzić się z tym, że skanowania nie będzie.

Z tym USB over IP wystarczy, że obsługuje to router i wtedy tworzy się niby bezpośrednie połączenie komputera z urządzeniem USB poprzez ten wirtualny port, tak że obsługiwane jest już każde urządzenie?