Obsługa Tv-Out pod Linuxem, czy jest to możliwe do wykonania

Mam kartę graficzną GEFORCE 2 MX 400 i chcę zainstalować sobie tylko Linuxa. Pod Linuxem jest prawie wszystko lecz nie wiem czy da się obsługiwać Kartę graficzną z TV-OUT. Prawdopodobnie będe miał AUROXA 12.0 Lub OPEN SUSE lecz jeszcze do końca nie wiem. Niech mi ktoś wytłumaczy czy istnieją pod Linuxem jakieś programy do wyświetlania obrazu z komputera na Telewizorze. Prosze o pomoc. :slight_smile:

Nie potrzebne są żadne programy. Wystarczy skonfigurować odpowiednio Xorga.

Mam tą samą kartę i jest to możliwe, pod warunkiem, że poprawnie zainstalujesz sterowniki nVidia.

W zależności od tego, jakiego będziesz miał Linuxa, to najlepiej poszukać na forum danej dystrybucji o instalacji sterowników i później wygląda to bardzo podobnie, jak pod Windowsem.

Ja sprawdzałem to u siebie spod Ubuntu 6.10 - sterowniki najłatwiej zainstalować za pomocą skryptu, który sam sprawdzi, jaki mamy procesor graficzny i ściągnie najodpowiedniejsze sterowniki, np. skrypt “Envy”.

Dla dystrybucji, które wymieniłeś na pewno też istnieją skrypty instalacyjne sterowników i wtedy nie jest potrzebny dodatkowy program.