Obsługa wielu rdzeni - Windows 98

Witam, czy Windows 98 obsłuży procesor Intel Core 2 Quad Q6600 ???

Pozdrawiam

może to i głupie pytanie… ale dlaczego chcesz używać windowsa 98 na takim procku… ?

O takich procesorach można było marzyć jak wyszedł Windows 98, więc wątpię.

Nie obsłuży. Dwa rdzenie będą ładnie działać dopiero na XP i to professional.

To znaczy że kupując xp home dla mojego dwurdzeniowego atlona popełniłem błąd?

Mam teraz iść po wersje pro?:wink:

Nie koniecznie, teoretycznie Xp Home jest w stanie obsłużyć jeden procesor kilku rdzeniowy.

rokko , to tylko teoria :). Niby Pentium4 HT działał ze stu procentową wydajnością na XP Home. Jednak dwa rdzenie, a wirtualna wielowątkowość to pewna różnica. WindowsXP Home zawiera licencje na obsługę 1 procesora. Procesor dwurdzeniowy składa się w zasadzie z dwóch układów zamkniętych w jednej obudowie. Dopóki nie sprawdzimy, to się nie dowiemy. Pewne jest, że na XP Pro dwa rdzenie zadziałają jak należy.

jednym słowem pro wykorzysta w 100% dwa rdzenie :slight_smile: a nie wirtualnie co może być związane z wydajnością różną :slight_smile:

Coś mi umknęło :slight_smile: Piszesz o procesorze Quad :slight_smile: W takim wypadku nawet XP Pro może nie wystarczyć do uzyskania pełnej wydajności.

Aha, dzięki :p, chciałem udowodnić mamie, że Winda 98 nie obsłuży 4 rdzeni, bo ona i mój brat kłócili się że spokojnie obsłuży Q6600 i nie chciała mi wierzyć, że cztery rdzenie najlepiej obsługuje Vista.

Pozdrawiam,

A dlaczego Xp Pro będzie mieć problem, u moje kol. na Pro. działa, chociaż komp się często zacina i wariuje pokazywanie użycia procesora.

czyli ma problem :slight_smile:

quad na 98 :hahaha: XP ma z nim problemy

Przypominam temat - nie piszcie OT.

Moment… jak to?

C2D (czyli 2 rdzenie) na lapku i mam XP HE - działa 100%

Q6600 (czyli 4 rdzenie) i XP pro - działa działa 100%

To o co chodzi?

już się oty zaczynają. XP home obsługuje dwurdzeniowe procesory, ale dwóch odzielnych nie i p4ht też ma problemy.

Skoro tęsknicie za XP, a jednocześnie chcecie korzystać z Quada, to zawsze można zainstalować Windows Server 2003. Jest to praktycznie to samo co XP, a po drobnych zmianach wręcz identyczny. Obsługuje 4 procesory, więc nie będzie już żadnych wątpliwości co do wydajności i stabilności.

PS. Orientuje się ktoś, czy normalna wersja NOD’a32 działa na W2k3?

Tylko że cena serwer 2003 napewno nie jest taka sama jak xp a co wszystkiego c o tu piszecie to zakup sobie viste oem np. home u mnie w sklepie to 220 zł i nie bedziesz miał problemu z prockiem :slight_smile:

Albo coś mieszacie, albo ja coś nie “teges”…

napisałem:

"C2D (czyli 2 rdzenie) na lapku i mam XP HE - działa 100%

Q6600 (czyli 4 rdzenie) i XP pro - działa działa 100%"

czyli wszystko gra i nadal nie wiem dlaczego macie jakieś ale do obsługi przez XP procesorów wielordzeniowych.

mati75 , nie mieszaj 2 procesorów z 1 z kilkoma rdzeniami, bo cały czas mowa o jednym.

Nawet jeżeli Q6600 to są poskładane 2 procki to dla systemu to jeden i nie ma co mieszać tego z technologią wykonania. Co mnie obchodzi :roll: Piszecie że 98 nie obsłuży Quad’a i ok tu nie wiem, ale co do XP?? To że ktoś ma problemy to nie znaczy że system nie daje rady.

Piszecie o “wirtualnej wielowątkowości” i “Pewne jest, że na XP Pro dwa rdzenie zadziałają jak należy.” więc się pytam: o co chodzi? i jak to sprawdzić? objawy itp. Ponieważ ja u siebie nie mam problemów.