Obudowa do 150zł wybór


(kacperor) #1

Jaka obudowa do 150zł jest w tej chwili najbardziej opłacalna ?
Cena bez zasilacza

Format ATX, grafika w przyszłości 1060.

Dzięki za pomoc ! :slight_smile:


(Longhorn2009) #2

Może silentiumpc RG2. Nowoczesna konstrukcja, piwnica na PSU, wbudowany czytnik kart pamięci, 2 wentylatory na start.


(kacperor) #3

Zacna, jak najbardziej podoba mi się :slight_smile: poczekam jeszcze na inne propozycje, ale na pewno na ten moment jest top1


(Rychu_z_Pragi) #4

BitFenix Neos


(kacperor) #5

No ładnie wyglada, ale chyba na tym koniec. Cena taka sama jak silentiumpc rg2, jeden wentylator mniej, firma tak jakby trochę niszowa. Co Cie skłoniło do tej obudowy ?


(Rychu_z_Pragi) #6

Od chwili jak stałem się parę lat temu właścicielem obudowy BitFenix Ghost jestem zagorzałym fanem marki BitFenix.
Niszowa? Może i tak, ale wykonuje świetne obudowy , akcesoria i kable - https://www.bitfenix.com/global/en/products/power-supplies/alchemy-2-0-extension-cable/


(stan55) #7

Nie polecam nic co w nazwie ma silentiumpc, mam i uważam za nietrafiony zakup. Wentylatory wyjce, musiałem natychmiast wymienić. Dzisiaj wybrałbym tańszy Modecom Oberon.


(kacperor) #8

Ciekawa dyskusja się rozwikłała, zaraz zobaczę modecoma, chociaż nie ukrywam ze ta firma mnie przeraża


#9

I na co jeszcze liczysz?
Że wentylatory to autorskie rozwiązania producentów obudów? Nie, to te same, chińskie wentylatory, oklejone innym logo. Wszystkie wentylatory po czasie zaczynają pracować głośniej.

Osobiście nie zauważyłem u siebie żadnych niepokojących objawów, a kilka SilentiumPC mi się przewinęło.
Obudowy są bardzo dobrze wykonane. Materiały solidne, wszystko dobrze spasowane (może poza frontowymi portami USB, które wyglądają bardzo tandetnie). Mam obudowę z regulatorami wentylatorów. Nic się nie urywa, nie działa topornie.

Obudowa zaproponowana przez @Longhorn2009 ma jedną, bardzo dużą wadę. Mianowicie żebra na przednim panelu, który wkrótce nabierze kurzu. Żeberka utrudnią czyszczenie panelu.


(kacperor) #10

Na co liczę ? Na opinie ludzi przez których te obudowy się przewinęły. Wiem, że wentylatory to chiński plastik, jednak jak mam do wyboru wzięcie obudowy z jednym czy dwoma, no to odpowiedź jest prosta. Mówisz, że SilentiumPC zdaje u Ciebie egzamin, to jest opinia która się dla mnie liczy. Jeszcze ktoś mniej więcej w tej samej cenie zaproponował Zalman Z1.

Faktycznie, wygląda to na wadę, ale jednak jest to do zrobienia.


(Krzysztof Nowak) #11

Polecam SilentiumPC Regnum RG2

Z oknem SilentiumPC Regnum RG2W


(kacperor) #12

No myślę, że póki co RG2 jest numerem jeden, poczekam jeszcze gdzieś do 15 i jak nic innego nie zostanie zaproponowane to zamawiam.


(stan55) #13

Liczę by tacy jak ty nie reklamowali chińskiego szajsu jako super produktu. Plastyki nędznej jakości, cienka blacha o niestępionych krawędziach, praca w rękawiczkach przymusowa, kupiłem niedawno obudowę modecoma, to produkt o klasę lepszy.


#14

Jak tak czytam, to odnoszę wrażenie, że cały Twój sprzęt jest teraz super, a przy Twoim stanowisku pracy jedynie blacha z obudowy nie jest tępa. No cóż…


(kacperor) #15

Dobra panowie, wybrałem RG2, także temat można zamknąć i nie kłócić mi się tutaj bo nie ma o co :slight_smile:

w między czasie zapraszam na temat o płycie głównej :slight_smile:


(shango) #16

Poszukaj używanej cooler master CM690 za 150 zł można kupić. Jakość wykonania niedostępna dla nowych do 400 zł. Za 150 kupisz złom z cienkimi blachami.


(stan55) #17

widzę kolejnego mundrego inaczej, zabrakło argumentów to posunął sie do inwektyw, a spadaj na drzewo jełopie.