Obudowa do 150zł (Z3, M20, RG2)

(12chrapek12) #1

Witam,

szukam obudowy do 150zł.

W oko wpadło mi kilka modeli:

- Zalman Z3 czarna,

- Silentium PC Regnum RG2,

- Silentium PC Gladius M20.

Wymagam od obudowy:

- miejsca na zasilacz na dole,

- możliwości ułożenia okablowania po drugiej stronie ścianki,

- dobrej jakości blach,

- dość niskich temperatur podzespołów,

- jakichś filtrów przeciwkurzowych,

- minimum 1 wentylatora w komplecie,

- zachowanie pełnej kompatybilności z resztą mojego komputera.

Mój komputer:

- I3-4160 (Chłodzenie BOX-owe),

- MSI GTX 1050 (Wersja dwu slotowa i dwu wentylatorowa.),

- HDD 500Gb 2,5*,

- SSD 120Gb 2,5*,

- 12Gb pamięci RAM,

- napęd Cd-Rom,

- Corsair VS 550w.

Nie potrzebuję okna w obudowie.

Dodam, że posiadam już jeden wentylator 120 mm.

Wizualnie najbardziej mi się podoba Silentium PC Gladius M20.

Którą z nich wybrać?

Może polecacie coś innego?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam 12chrapek12

(Stefankacap) #2

Nie bierz M20, mam i nie polecam. Mała, wentylatory fabryczne głośne, blacha cienka i dysk twardy przenosi wibracje

(12chrapek12) #3

Witam,
po przeczytaniu wielu recenzji oraz opinii został mi tylko jeden model - SilentiumPC Gladius M20.
Zalmana odpuściłem, a z Silentium PC RG2 mogą być problemy z podłączenie monitora przez HDMI do karty graficznej.
I tutaj mam ostatnie pytanie: czy SilentiumPC Gladius M20 będzie w 100% kompatybilny z moim komputerem?
Podłącze wszystkie wentylatory z niej do płyty głównej?
I najważniejsze - bez problemu w tej obudowie podłącze monitor do karty graficznej przez HDMI?
Moja płyta główna to MSI H81M-P33.
Czy jak kabel HDMI jest nie do końca wpięty i nie ma żadnych zakłóceń obrazu to może się karta graficzna lub monitor uszkodzić (Jakaś iskra itp.)?
Jeśli wszystko będzie pasować to przeboleje te wady które podał @svenhannawald .
Pozdrawiam 12chrapek12

(nietopyrz) #4

[quote=“12chrapek12, post:3, topic:520019”]
I tutaj mam ostatnie pytanie: czy SilentiumPC Gladius M20 będzie w 100% kompatybilny z moim komputerem?

Podłącze wszystkie wentylatory z niej do płyty głównej?I najważniejsze - bez problemu w tej obudowie podłącze monitor do karty graficznej przez HDMI?Moja płyta główna to MSI H81M-P33.

Czy jak kabel HDMI jest nie do końca wpięty i nie ma żadnych zakłóceń obrazu to może się karta graficzna lub monitor uszkodzić (Jakaś iskra itp.)?
[/quote]Tak.

W zestawie z obudową są dwa 120 mm. Nie wiem w jaki sposób są połączone z płytą główną. Najprawdopodobniej 3pinową wtyczką. Na swojej płycie masz gniazdo 3 pin i drugie 4 pin PWM (nie liczę CPU). Jednak, jakby nie było zawsze sobie można pomóc odpowiednimi adapterami, rozdzielaczami itp.

Za słabe napięcie. Nic się nie stanie.

(12chrapek12) #5

Witam,
bardzo dziękuję za pomoc.
Zamawiam Silentium PC Gladius M20.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12