Obudowa do ~200zł, Z9 Plus vs SPC Gladius M40 [ANKIETA]

(Mb Prime) #1

Cześć, szukam obudowy do komputera w cenie do ok. 200 zł (max 250 z przesyłką) poczytałem trochę opinii w internecie i moją uwagę zwróciły dwie:

Zalman Z9 Plus

oraz

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

Proszę o pomoc w wyborze, główne kryterium to jakość wykonania obudowy oraz dobra wentylacja; coby w miarę chłodna była (choć w przyszłości będzie wymiana wentylatorów). Z góry dzięki za pomoc

(KaisuM) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Jaka-obudow … 40411.html

W czas napisałem.

Odpowiadają tobie włączniki na górnej powierzchni ?

M40:

+wydaje się lepsze chłodzenie

+dobre bo polskie

(M Grodi90) #3

Warto porównać szerokości obudów. Zalman jest trochę szerszy więc zmieści się tam wyższe chłodzenie (jeśli w przyszłości będziesz o tym myślał) :slight_smile:

(Kazikes) #4

Jakość wykonania obydwu jest dobra jak na tą cene, w zalmanie minusem mogą być wyłamywane śledzie. Co do wentylacji w zalmanie jest odrobinę lepsza, tu masz przykładowy test http://www.purepc.pl/obudowy/test_tanie … k?page=0,6

(Mb Prime) #5

Fajnie 5-5 :smiley:

Narazie mam chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924, chyba zmieści się do ich własnej obudowy.

Z drugiej strony jeśli są porównywalne to wizualnie bardziej podoba mi się ten Z9+

A nie wiecie może jak u nich z głośnością fabrycznych wentylatorów?

(falcon89) #6

Bez problemu, radiator ma 135 mm wysokości.

Nie użytkowałem jej na tyle długo by móc to stwierdzić, ale komentarze wskazują na to że są “słyszalne”.

Dodane 05.04.2013 (Pt) 10:06

Według mnie w grę może jeszcze wchodzić Corsair Carbide 200R

(DebeściK_2012) #7

Carbide 200R to najgorzej wykonana obudowa od Corsair. Plastik z przodu tej obudowy jest tak kiepskiej jakości, że nawet niektóre duże zagraniczne serwisy nie pokazywały zdjęć na wprost obudowy :wink:

(Tojuzkoniecc) #8

Ja jeszcze też biorę pod uwagę, że SilentiumPC to polska marka i patriotycznie ją wspieram.

(Mb Prime) #9

Im więcej wiem tym mniej wiem heh, warto dołożyć do Fractal Design Core 3000 Black?

(Ja$) #10

Ja kupiłem Zelmana Z9 U3, buda jest super, spokojny wygląd, trzy wentyle 120mmm, 2 x USB 3.0 i 2 x USB 2.0, wyświetlacz temperatury z regulatorem obrotów full filtrów przeciw kurzowych wykonanie bardzo dobre.

http://www.ceneo.pl/22578876

Polecam.

ps.

też robi dobre wrażenie (ta z oknem mi się podoba) tylko nie nadaje się pod biurko bo będą zasłonięte porty USB.

(KaisuM) #11

Regulator obrotów =

-więcej kabli;

+możliwość dostosowania odpowiednich obrotów;

-przez przypadek możesz przekręcić gałką i coś zepsuć;

Ja ustawiłem wentylatory raz a dobrze.

Q6600, wentyl 120mm, ~410 RPM, temp idle:41*C, mobo:41*C

(DebeściK_2012) #12

Zalman Z9 i full filtrów?! To się uśmiałem :smiley: Panie, poczytaj sobie gdzie powinny być filtry w obudowach a dopiero potem się wypowiadaj :smiley:

(Ja$) #13

…wypowiadam się bo mam obudowę Zelmana Z9 U3 prawie rok i z praktyki wiem, że filtry przeciw-kurzowe w tym czasie spisują się bardzo dobrze, oczywiście malkontent powie, że zawsze może być lepiej. Ja jednak Panie DebeściK_2012 mimo pańskiego śmiechu podtrzymuję swoje zdanie i nadal uważam, że obudowa Zelmana Z9 U3 w swoim przedziale cenowym, bo tak trzeba ją rozpatrywać jest bardzo dobra pod każdym względem - filtrów przeciw kurzowych też, których ma zdecydowanie więcej niż Gladius M40. Panie kup Pan najpierw tą obudowę przetestuj a dopiero potem się śmiej, bo teoretyzować jest najłatwiej.