Obudowa do PC


(Do Rejestracji) #1

Szukam jakiejś fajnej obudowy. W zasadzie czegokolwiek bym nie kupił byłoby mniej kłopotliwe od mojej obecnej - obudowy marki Obudowa, kosztowała 20 zł z 7 lat temu.

Szukam czegoś w okolicach 250zł (może być oczywiście dużo tańsza jak macie coś godnego polecenia). Miło gdyby był wentyl z 200mm dla ucieszenia stwora.

Obecnie mam Phenom II X4 i GTS250, planuję dokupienie chłodzenia / do końca roku przesiadkę na i7 z dobrym chłodzeniem.

Co znalazłem:

http://allegro.pl/thermaltake-dokker-bl ... 13414.html

http://allegro.pl/obudowa-thermaltake-a ... 13327.html

http://allegro.pl/obudowa-zalman-z11-pl ... 05202.html

http://allegro.pl/cooler-master-elite-4 ... 68781.html

http://allegro.pl/cooler-master-silenci ... 47914.html

Co polecacie od siebie? Jakieś opinie?


(Ascent) #2

W cenie do 250zł skłaniałbym się bardziej do SilentiumPC Gladius 800, Fractal Design Core 3000, Zalman Z9 Plus lub właśnie Zalman Z11 Plus, jeśli nie odstrasza cię wygląd :smiley:

A najlepiej jeśli dołożyłbyś 50zł i kupił SilentiumPC Regnum L50 - obudowa zmiata całą konkurencję i do następnej godnej polecenia konstrukcji trzeba sporo dołożyć.


(sla17) #3

W tej cenie polecam Core 3000. Długo się zastanawiałem nad wyborem obudowy, a mało wymagający nie jestem. W Core 3000 urzekła mnie kolorystyka (czerń z białymi akcentami), trzy wentylatory w zestawie (1x120mm z tyłu i 2x140mm - jeden na topie, drugi na froncie) które chodzą moim zdaniem całkiem przyzwoicie, dołączony regulator obrotów (jak ktoś dużo kręci to wiadomo, że się zepsuje, ale jak ustawisz i nie będziesz kręcił - jest idealny. Na zdjęciach wygląda gorzej, niż w rzeczywistości. USB IMO nie są rozstawione źle, u mnie póki co nic nie kolidowało, a miałem kilka razy dla testu podłączone cztery rzeczy na raz. Jedynie może być problem z np. grubą mp3. Z wad Core 3000 mogę wymienić to, że powłoka lakiernicza mogłaby być trwalsza (ale w Brutusie również była słabizna, u kolegi w droższej (i starszej) konstrukcji również widziałem zdrapaną farbę, więc chyba wszędzie tak jest (oprócz tego, gdzie nie ma malowanego środka) i nieco mało miejsca za tacką na płytę główną - da się ułożyć kable, żeby bez problemu się zamykała obudowa, ale trzeba trochę nad tym posiedzieć. (ja układałem ponad dwie godziny, ale zasiłka mi padła)

W tej cenie IMO nie ma nic lepszego, ale jeżeli ci się nie podoba dizajn (albo coś innego), to SilentiumPC Gladius 800, Zalman Z9 (lub Z11), Corsair Carbide 300R i to by było moim zdaniem w sumie na tyle naprawdę ciekawych konstrukcji. Jeżeli stać Cię na dołożenie do Regnum L50 i nie przeszkadza Ci design (mnie się nie spodobał, bo dla mnie wygląda za ciężko) to warto, bot o naprawdę dobra konstrukcja.


(T Luk) #4

@ UP

Corsair Carbide 300R to jeszcze większe sitko niż Zalman Z9 a w dodatku są w niej różne inne bugi :stuck_out_tongue:

Niekoniecznie bo np. Fractal Design Arc Midi Tower można by już mieć od ok. 340 zł :slight_smile:


(Michal Kolatek) #5

Gladius 800 lub wer Window Core 3000 lub dołożyć do Regnuma, lub jak może być używana to mam Lancoola K59 na sprzedaż za 250 zł z transportem.