Obudowa dysku 2,5

Miał ktoś może obudowę dysku 2,5 z uniteka? Przymierzam się do niej tylko zastanawia mnie czy nie lepiej aby kabel był zintegrowany z obudową niż rozłączany, bo tak to kabelka zawsze trzeba pilnować. Ma też funkcję kolejkowania.

Mam parę dysków 320GB, 120GB, 500GB, 640 GB. Myślę aby kupić dwie obudowy do dysków 500 i 640GB
Chyba, że lepiej sprzedać zwykły dyski HDD a kupić typowy zewnętrzny np. toshibę 1000 GB?

O jakiej konkretnie myślisz bo Unitek ma ich sporo w ofercie.
Działają jak każda inna.
Kabel zintegrowany?
A jak taki kabel ulegnie uszkodzeniu to kupisz całą nową obudowę czy kabelek za 5 złotych?
Kabel to pierwsze co przestaje działać.

Y-3257 USB 3.0 SATA 2,5’ UASP. Nie wiem tylko czy matowa jest czy błyszcząca. Poza tym, lepsze chyba to rozwiązanie niż mostek. Np ja mam mostek z zewnętrznym zasilaniem i komp się po filmie wyłączył a dysk całą noc mielił.

Tylko nie wiem, czy iść w obudowy czy dyski sprzedać a kupić jeden zewnętrzny 1000GB. Widziałem toshibe za 200zł.

Z tym kablem zintegrowanym to dobre rozwiązanie bo chowa go się w obudowę a tak to trzeba rozłączać kabel chować go.

Generalnie taniej wychodzi kupić dysk w całości niż oddzielnie obudowę i dysk, ty masz jednak dyski, obudowy można kupić za kilkanaście złotych.
Osobiście mam 1,5TB WD - kupiony w całości dawno temu.
1TB Hitachi w obudowie Unitek Y-3257
Fajny patent że obudowa się rozsuwa i kiedy chcesz w kilka sekund podmieniasz dysk bez żadnych narzędzi.
500GB Toshibę w obudowie ICY BOX IB-223U3a-B

Co do kabla to powtórzę, to najmniej trwały element dysku zewnętrznego, lepiej aby był wymienny jeżeli chcesz aby trochę ci to posłużyło.

Gniazdo USB3.0 w dyskach jest uniwersalne, możesz podłączyć nawet kablem micro USB od telefonu.
Inna bajka to długość tego zintegrowanego…

I jak oceniasz tą obudowę y-3257? Matowa ona jest? Jak transfery w porównaniu do tego 1,5TB pod WD? Nie grzeje się dysk w plastiku? Metal bardziej by chyba odprowadzał ciepło. Zastanawiałem się nad tymi najtańszymi gembirdami metalowymi ale gdzieś czytałem, że dysk głośno w tym chodzi.

Działa to normalnie, nie stwierdziłem problemów, transfery i głośność jest zależna od dysku jaki tam wsadzisz, podobnie jak temperatury, jakby się grzał to zawsze możesz rozsunąć obudowę i przewietrzyć dysk.

USB 3.0 Standard-A - jak ja tego standardu nie znoszę, najlepiej kup ze złączem USB-C to się nie będziesz męczyć.

A cóż w tym takiego nieznośnego?
I w tyłek se wepnie typ C jak nie ma go w kompie…
Nie oszukujmy się to złącze tak samo pomerdane jak ten wynalazek Apple i nikt go nie ma…

Nie oszukujmy się to złącze tak samo pomerdane jak ten wynalazek Apple i nikt go nie ma…

Każdy nowy laptop, każda nowa płyta główna, ja mówię o złączu z jednej strony może mieć USB-C a z drugiej USB-A 3.0.

Z tego co widzę to obudowa dysku od unitek z USB C kosztuje w okolicach 80 zł a to już wydaje mi się zbyt wysoką ceną zważając na to że za 200 zł można mieć zewnętrzny dysk 1TB.

Czyli kupujemy do nowego dysku nowego lapka albo bawimy się w Apple z milionem przejściówek i wygórowanymi cenami bo tobie nie podoba się USB 3,0?