Obudowa, filtry kurzu?


(Pinio150) #1

Witam serdecznie!

Mam takie pytanie. Otórz czy są jakieś sposoby aby zabezpieczyć obudowe i znajdujące sie w niej podzespoły przed kurzem? Otwierając starą obudowę miałem w niej dosłownie koty a na łopatkach karty graficznej było pełno kurzu. Są jakieś środki, filtry itp... antykurzowe zabezpieczające przed zakurzeniem sie obudowy lub ewentualnie zmiejszające ilość kurzu w środku? Czekam na wasze sugestie z niecierpliwościa i pozdrawiam :slight_smile: pinio150 :slight_smile:

PS: Może ktoś z Was używa jakiś środków antykurzowych?


(system) #2

To normalne że w środku obudowy gromadzi się dużo kurzu. Najlepiej co jakiś okres oczyszczać ją sprężonym powietrzem.


(Donaszym) #3

Wyjście jest jedno - maksymalnie uszczelnić obudowę i zostawić np. 2 wloty na które trzeba by było założyć filtry (tuba na procesor i wlot z przodu na dysk twardy). Możesz improwizować po wizycie w pobliskim sklepie AGD (najtańszy filtr wylotowy z odkurzacza). Wyciąganiem powietrza zająłby się wentylator zasilacza i ewentualnie jeszcze jeden pod nim - na nie nie trzeba nic zakładać bo wyciągają powietrze (czyste) ze środka.

Musisz pamiętać, że takie rozwiązanie utrudnia obieg powietrza w obudowie co podnosi temperatura pracy wszystkich podzespołów - z głową więc i powodzenia