Obudowa iBOX nie wyświetla temperatury

Witam zakupiłem obudowę do komputera iBOX piano 3393 i wszystko mi przełożyli ze starej obudowy do niej. Wszystko ok, działa, ale na tym wyświetlaczu gdzie powinna być wyświetlana temperatura i takie tam, niema nic jest pusto owszem świeci to ale nic nie wyświetla… co mam zrobić aby wyświetlało? może źle podłączyli może coś w biosie… proszę was o pomoc. Za każdą pomoc z góry dziękuję. :slight_smile:

sprawdz w instrukji obudowy albo na pudełku czy ta buda ma taka opcję, w instrukji powinno być wszystko napisane jak prawidłowo podłączyć

może został uszkodzony czujnik temperatury na płycie głównej… wyjmij baterię i za 5 min. włóż z powrotem.

Powinien być oddzielny czujnik temperatury, jeżeli jest wyświetlacz to powinna być duża płytka zwykle jest dodatkowe gniazdo zasilania do niej. Może ci go brakuje. Bios ani czujnik na płycie główniej nie mają nic wspólnego z obudową . Poza tym dał bym sobie spokój z tymi wyswietlaczami i czujnikami dodatkowymi. Zwykle są tam dość sporawe przekłamania. Ruch powietrza w obudowie i itp.

Niektóre panele wymagają sterowników, ale ten pewnie nie bo nie ma takich funkcji jak np Antec Fusion Remonte. Jak nie masz plomb na obudowie to możesz sprawdzić czy czujnik jest podpięty do panelu, czujnik powinien wyglądać podobnie jak ten:

http://www.cooling.pl/temperature-senso … 52083.html

Lub idziesz do sklepu gdzie kupiłeś tą obudowę i niech oni się z tym bawią.

Dzięki za pomoc, poszedłem do sklepu wymienili mi obudowę na nową była uszkodzona mechanicznie…można skasować.