Obudowa midi tower z RGB plus dobre filtry

Witam, poszukuje obudowy dla nastolatka w przedziale cenowym 300-350 zł.
Obudowa typu midi tower pod pełnego ATX, powinna mieć 4 lub 5 wentylatorów koniecznie z RGB. Minimum 3 sloty na dyski 3,5", szyba.
W domu owego młodego człowieka są trzy koty, więc wskazane są dobre filtry w obudowie. Obudowa będzie stać na podłodze i obawiam się o zasysanie z podłogi sierści i kurzu do zasilacza.
Myślałem o obudowie iBox ZH68 Chiron, ale kompletnie nie wiem jak wygląda sprawa z filtrami, głośnością, eksploatacją.
Jeśli coś znacie to proszę o info.

Bardzo dobrą obudową jest SilentiumPC RG6V.

Nt obudowy się nie wypowiem, ale do zakurzonego pokoju mogę polecić zabawkę tego typu Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H - opinie, ceny na Ceneo.pl i w powietrzu nic się nie unosi

Fantastyczna, i wielofunkcyjna, na wigilię można dodać ozdoby i nie trzeba wydawać na choinkę.
A jakby dać do tego jakiś firmowy głośnik Manty, który odtwarza słynne utwory Zenka Martyniuka, to na 100% byłby pełen wypas.

Dzięki. Podrzucę pomysł rodzicom nastolatka :slight_smile:

Chłopak jest fanem RGB we wszelakiej postaci, dlatego ta obudowa poszła na pierwszy strzał. Martyniuka w ich domu się nie słucha, wigilii się nie obchodzi więc raczej pomysł się nie sprawdzi. Mimo to szacunek za kreatywność.

Problem z takimi obudowami jest taki, że to się brudzi, więc wygląda szybko nieciekawie, do tego w większości przypadków wentylatory RGB są podłej jakości, co widzę jak przychodzą po roku czy dwóch takie komputery do naprawy i wyją te zafajdane brudem RGB. Dlatego jeśli już musi być kolorowo, to kup coś firmy normalnej, a nie IBOX, MANTA i inne dziadostwo, np. CHIEFTEC HUNTER GS-01B-OP ładne to to nie jest, praktyczne też nie, ale przynajmniej ma te minimum jakości.

Dzięki za propozycje. Faktycznie ładna nie jest, ale się świeci :slight_smile: Nie ma trzech zatok na dyski 3,5".
Niestety albo stety nie jestem fanem RGB. Zbyt odpustowe są dla mnie takie wynalazki.
W związku z tym kompletnie nie orientuje się w jakości obudów z tymi wynalazkami.
W tym przypadku „nasz klient, nasz pan”. Rodzice fundują, ich synek chce, ja wykonuje.

Ma dwie zatoki, ale trzy dyski 3.5" daje się tam wcisnąć.

Przy tych wymaganiach ważny jest budżet przeznaczony na obudowę. Ten iBOX Chiron ZH68 aż taki zły nie jest, zwykła tania obudowa podobnie jak KRUX Pallas. Z nieco droższych możesz zerknąć na MODECOM Amirani ARGB Czarna oraz SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB.

Tak wygląda filtr po około 6 miesiącach i spora część z tego ląduje w PC’cie How the filter looks after 6 months! Xiaomi Air Purifier 3h - YouTube Znajomy alergik ma to przy biurku obok PC’ta. Mieszkanie odkurzane 2 razy w tygodniu, zmywane na mokro i inne cuda, co musi robić. Mimo to miał dokładnie taki kołnierz kurzu.

Piszę to jako ciekawostkę, nie żebym przekonywał do zakupu, bo to jednak wydatek na sprzęt i raz na jakiś czas na filtr. Marka to też kwestia gustu, ważne żeby filtr był przyzwoity.

Tanie wentylatory zazwyczaj działają na 120% normy. Obniżenie prędkości o +/-30% niewiele zmienia a potrafi wydłużyć ich życie dwukrotnie. Najprostszy regulator https://allegro.pl/oferta/aab-c20-regulator-obrotow-wentylatora-9v-3pin-10633042395 tylko czy to zadziała z LED’ami :question:

Różnie bywa, czasami tylko słabiej świeci, czasami nie. Ale te tanie wentylatory po zamontowaniu rezystorów potrafią w ogóle się nie obracać. Taniej niż kupowanie rezystorów wychodzi po prostu przerobienie wtyczek na 5V zamiast 12V. Jak mają działać, to jest ok.

Z 12V na 9V powinny działać. No właśnie kwestia tego, czy LEDy nie mają jakiegoś chip’a który na mniejszym napięciu nie ruszy.