Obudowa mini-ITX a'la Lian Li Q25

Witajcie,

Miałem kiedyś upatrzoną budę Lian Li Q25, jak przyszło co do czego i praktycznie mam sprzęt już skompletowany do montażu, to budę wymiotło z rynku. (Ktoś wie co się stało?)

Wertuję sklepy, ale nic równie sensownego nie znajduję.

Założenia:

  • możliwie jak najmniejsza gabarytowo dla płyty mini ITX, jednak może być długa.
  • standardowy zasilacz ATX mocowany w pionie przed płytą główną (jak w Q25) (mam niskonapięciowy proc. i niskie chłodzenie)
  • sanki na dyski wsuwane od boku, i leżące w poziomie, nie musi być backplane’a
  • dyski wsuwane, nie montowane na jakieś śrubki z gumowymi amortyzatorami.
  • pojemność klatki na dyski min. 4szt 3,5"
  • ściągane z boku ścianki.
  • miejsce na wentylator 12cm od frontu

Bardzo jako-tako z obecnie wyszukanych wypada Cooler Master Elite 120 - ten wystający na dupce zasilacz, konieczność ściągania całej blachy, i tylko trzy sanki na dyski…
Fractal Node 304 - nie pasuje mi wewnętrzne umieszczenie zasilacza i sposób mocowania dysków.

Podpowiecie coś?

Z nietypową budą to mogę doradzić sklep
alternate.pl
caseking.de
https://www.pc-cooling.de/gehaeuse/mini-tower/jonsbo/
W PL z ciekawych to chyba tylko (według mnie) Thermaltake V21
Będzie problem z 4x3,5 po prostu producenci wycofują się klatek na 3,5 bo głównie teraz są sprzedawane 2,5 i masa M2/NVME. Same obudowy Cube to też problem bo mało kto to teraz kupuje, jest tak mała sprzedaż że nie opłaca się produkować i trzymać na stanie.

@Tobi dziękuję za linki - przejrzę na spokojnie.
Co to TTv21 ciekawa, ale dużo za duża. Ostatecznie mam już wstępny plan by posklejać z różnych części to co mi pasuje, bazując na starej niewielkiej, ale porządnej budzie HP.

O, dzięki za link. Przyda się na przyszłość.

Swoją drogą właśnie zauważyłem, że moja buda jest właśnie z casekinga - a kupiona w Komputroniku :wink:

photo_2020-02-03_21-36-00