Obudowa na dysk twardy Seagate Barracuda 7200.12

Witam.

Posiadam dysk twardy podany w temacie.

http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-7200-12-250gb-serial-ata-300-7200rpm-8mbcache-ncq-rohs-st3250318as-214926/

Chciałbym do niego zakupić kieszeń/obudowe coby się dysk nie marnował, bo przydałby się drugi dysk zewnętrzny.

Dysk ten ma SATA2 i tu jest problem, bo nie jest to dysk najnowszy, a więc nie wiem, czy jest sens kupować te obudowy z usb 3.0. Czy on będzie w stanie z tego korzystać?

Którą obudowę możecie mi polecić?

jeśli nie masz USB 3.0 w komputerze, to dysk nie wykorzysta całej przepustowości (specyfikacja USB 2.0 zakłada 480 Mbit/s, czyli 35 MB/s lub 280 Mbit/s)… lepsze będzie e-SATA o ile posiadasz 8)

Rozumiem, że to e-SATA to na płycie głównej musi być. Nie mam. Za to mam 2 złącza USB 3.0. 

Chodzi mi o to, czy ten stary dysk podłączony do obudowy z usb 3.0 będzie w stanie wykorzystać tę technologie.

Jaka obudowę polecacie? Ujdą te z allegro? (bo w klepach typu x-kom z tych tańszych to tylko do dysków 2,5 cala)

w takim razie, zależy to od kontrolera w kieszeni, ale tak, będzie wykorzystywał w pełni ten interfejs…

 

problem w tym, że to mało przenośne urządzenie - wymaga zasilania +12V, bo to dysk 3.5’’ 

 

ps. 250GB to tylko dwa dyski BR 8)

Gdybym miał chociaż napęd blue-ray. Po prostu mam w szafie zakurzony dysk, który nie jest mi szczególnie potrzebny do stacjonarnego, a przydałby mi się drugi dysk na kopie zapasowe lub filmy i chciałbym to osiągnąć dość małym kosztem (mniejszym niż kupno nowego zewnętrznego dysku).

Twój problem polega na tym, że dysk jest w rozmiarze 3.5’’, a więc wymaga +12V zasilania, które (teoretycznie) możesz uzyskać z portu USB 3.0, ale nie laptopowego, i nie każdego  PC

 

ps. dla tej wielkości dysku nie opłaca się kupować kieszeni…

Dobra, no to chyba lepiej będzie jak go podłączę po prostu do komputera.

Są takie kieszenie tylko, żeby taki podpiąć używasz USB i dodatkowo zasilanie np. z listwy do której masz też komputer podpięty.

Co wy mu za kita walicie ?

To że dysk jest 250GB to nie znaczy, że się nie opłaca kupować kieszeni. Jeżeli ma taką potrzebę to jak najbardziej powinien sobie taką kieszeń zakupić. 

Jeżeli jednak planuje użyć takiego dysku tylko w JEDNYM komputerze stacjonarnym i nie ma potrzeby go często przenosić to właściwie za darmo może sobie go podpiąć do komputera. Jednak jeżeli gość uważa, że taką kieszeń chce to od siebie polecam to:

 

http://allegro.pl/kieszen-expansion-seagate-hdd-3-5-usb-3-0-i3950132305.html

 

Bardzo dobra kieszeń oryginalna od Seagate’a

USB3.0 nada się do każdego dysku, który osiąga prędkości powyżej 30MB/s (max. prędkość na USB2.0)