Obudowa - otwarta czy nie?

Mam pytanie. Ludzie róznie mówia, a ja się zastanawiam. Czy lepiej mieć obudowę kompa otwartą czy zamknięta? Z jednej strony kusi zdjecie czesci obudowy ze wzgledu na spadek temeratury, ale z drugiej… czy to nie jest niebezpieczne? Czy wiecej kurzu nie bedzie osiadac wtedy w kompie? Jak to jest?

zalezy w jakim miejscu go trzymasz, tzn czy wilgoc bedzie miala dostep, kurz itp

a z drugiej strony czy bedzie cos podpinal pod kompa, ja czesto podpinam inne dyski i nagrywarke wiec mam caly czas otwartego

mozna rowniez podlaczyc to wszytko bez owtierania kompa przez usb

trudno odpowiedziec na to pytanie, kwestia gustu, napisz jakiego masz kompa a otrzymasz porady od fachowcow obecnych na forum

pozdrawiam

Otwartą obudowę mają ci,którzy lubią tuningować komputer,stale zmieniają wentylatory,podkręcają grafikę,pamięć,testują ją,potem wkładają inne karty graficzne,może jeszcze instalują świetlówki,diody,chłodzą PC ciekłym azotem,jednym słowem ci,którzy lubią sytuacje ekstremalne,a kurz zawsze wleci,nawet jak masz zamkniętą obudowę

Fidelio Zdejmowanie obudowy nie jest niebezpieczne :wink:

Opłaca się to robić, zwłaszcza, gdy w pokoju masz ciepło, a także, gdy PC pracuje już jakiś czas.

To na pewno nie zaszkodzi, może tylko pomóc.

czy zaszodzic to nie ale zamkniecie obudowy /w moim przypadku z ‘extremalnym chlodzenie’/ jest lepsze bo wymusza cyrkulacje powietrza w obudowie i sie niewietrzy jak otwarta tylko przedmuchuje jako zamknieta ale jak kto lubi i jaki ma chlodzenie…

Johny jakby sytuacja extremalna byla porownywalna z podlaczeniem 7V swietlowki to … sam niewiem :twisted: co do azotu jest on dla naprawde maniakow bo jest jednak troche przydrogi i stac mnie na podlaczenie/pozyczenie tylko dla testow

u mnie jest tak… moj komp jest otwarty od zawsze (zamykalem go kilka razy)… otwarty jest duzo chlodniejszy, czy sie bardziej kurzy? mozliwe, ale…

komp dzieciaka jest zamkniety zawsze… jest cieplejszy (pomimo zamotowania dodatkowych wiatrakow w obudowie)… jak go nieraz otwieram jest kurzu na masakre (czyzby przy zamknietej obudowie nic z kurzu nie wywiewalo na zewnątrz?).

“Otwarty” komputer:

  • kurzy się mniej,

  • ma lepszą wentylację, więc jest mu chłodniej

  • jest głośniejszy (chyba, że ktoś ma jakąś felerną ściankę, która zamiast tłumić, wzmacnia fale…)

  • łatwiej uszkodzić

  • traci gwarancję :!:

u mnie osobiscie jest ciszej… cale powietrze, ktore wychodzi z kompa jest rozproszone na duzej powierzchni… nie uchodzi przez male otwory wnetylacyjne. moze inaczej… dzwiek wychdzacy z kompa jest przyjemniejszy dla ucha. chociaz i tak mam dosyc cichy komputerek

tylko kupujac u nieuczciwych sprzedawcow i to cale zestawy mozesz mowic o takim czyms.

Zgadzam się, tak właśnie często jest.

Zapewne u takich sprzedawców nie kupujesz całego zestawu, tylko na każdą część z osobna otrzymujesz gwarancję. W takim wypadku nie ma plomb.

Mój komp jest zamknięty - a to z kilku powodów. Żeby nie łapał kurzu, oraz elektronika na płycie głównej z kondensatorami na czele do pracy potrzebuje określonej temperatury - ani za chłodno, ani za gorąco…

A że dbam o swoją maszynkę, a odkręcanie obudowy przy (dość częstej) wymianie HDD nie sprawia problemu dla mnie - mam zamknięty komp :wink:

Ja mam otwartego a dlaczego:

  • ciszej

  • lepsze chłodzenie (stabilniejszy)

  • ładnie to wygląda 8)

komp stoi na rogu biurka więc powietrze ma jak uciec na zewnątrz (nie jest zabudowany)

ja od zawsze mam otwarta, jak tak zostało, i nic mi nie przeszkadza :slight_smile:

Mam w kompie duża temperaturkę. Procesor 60-61 stopni w obciazeniu (58 normalnie). I chcialbym w szybki sposob obnizyc temperraturke o pare stopni. Czyli otwarta obudowa schłodzi troche atmosfere w srodku kompa?

Do Paweka, napisales ze otwarty komputer mniej się kurzy. W jaki sposob?

W środku tak, niestety nie samego procka (no może o parę stopni), pomysl nad zastosowaniem pasty termoprzewodzącej to obniży temperature procka :slight_smile:

Update:

zerknij:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

User JN daje dobry sposób jak zmienić paste a klin podaje nazwę dobrej pasty

Bardzo prosty… Co Ci się bardziej kurzy :?: Powierzchnia biurka, czy wnętrze komputera (zamkniętego) :?:

Przy otwartym komputerze osiągamy efekt lepszej wentylacji. Tak jak mniej kurzu masz hmm… np. na otwartej przestrzeni niż w zamkniętym pomieszczeniu (słabo wentylowanym).

No to skoro faktycznie mniej ma sie kurzyc to będę miał otwarta obudowę. Dzieki wszystkim za rady. :slight_smile: