Obudowa PC - tłumiąca dźwieki z wnętrza


(Baku 1986) #1

Mój pierwszy post na forum, więc witam

Potrzebna mi jest obudowa Midi ATX o możliwie dużych wymiarach (obecna ma 180 x 480 x 415 - chciałbym odrobinę większą).

Problem z moją odbudową jest taki, że od pewnego czasu wpada ona w straszne drgania i hałasuje (jest częściowo połamana, pewnie dlatego). Swoje robią tu dwa dyski zamontowane w zatokach 5,25 a konkretnie w kieszeniach Welland ME 751. Kieszenie te mają szerokość napędów optycznych (do środka wkłada się HDD).

Piszę o tym dlatego, że zależy mi na jak najlepszym wytłumieniu hałasu z wnętrza komputera i choć częściowym pochłonięciem tych wibracji. Kiedyś widziałem obudowę ze specjalnymi gumami w zatokach 5,25 mającymi tłumić drgania. Nie wiem jednak czy kieszenie zmieściłby się w takich zatokach.

Szczególnie zależy mi na następujących funkcjach:

  • maksymalnie mały rezonans obudowy i wytłumienie hałasu

  • wyświetlacz LCD pokazujący temperaturę wewnątrz obudowy

  • przycisk do regulacji obrotów wiatraczka

  • jeden wyciągający powietrze z tyłu wiatrak (oczywiście jak najcichszy - najlepiej nie mniejszy niż 92 mm). Dwa wiatraki to też nie problem, bo zawsze można odłączyć.

  • względnie niska temperatura panująca w środku (nie jest to takie ważne). Obecnie mam tylko jeden wentylator 92 mm który wyciąga powietrze z wnętrza i temperatura jest zadowalająca. Nie sadzę, że w nowej będzie gorzej.

  • 4 zatoki 5,25

  • zasilacz montowany na górze

Jeśli chodzi o cenę to nie mam ustalonego przedziału choć wołałbym coś poniżej 250 zł.

Niestety sam nie umiem nic wybrać. W sieci w większości dostępne są suche dane techniczne, a nie wiadomo jak taki sprzęt sprawdzi się w rzeczywistości. Dlatego proszę Was, forumowicze o pomoc.


(Mrylec) #2

http://www.purepc.pl/taxonomy/term/40

znajdziesz coś dla siebie, produktów "made in china" tam nie ma ;]


(Baku 1986) #3

Dzięki za ten link. Jest kilka naprawdę niezłych modeli zarówno pod względem solidności wykonania jak i wrażeń wizualnych, ale niestety żadna z nich nie pozwala regulować przyciskiem prędkości wentylatorów no i nie mają panelu LCD. Z LCD właśnie może być spory problem (mało obecnie dostępnych modeli je ma, a jeśli już to chyba raczej nie sa to solidne konstrukcje) dlatego ten element mógłbym sobie odpuścić, ale regulacja obrotów to ważna rzecz z której często korzystałem w upalne dni oraz gdy komputer bardzo się nagrzał.


(system) #4

Sam posiadam Midgard z oknem - jest piękna, wszystko zmieścisz, wysokiej jakości blacha. Cena tutaj trochę wyższa: http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/664455#from35101 na allegro widziałem w okolicach 250zł.


(Mrylec) #5

Raczej gotowej obudowy z regulatorem obrotów wiatraka nie kupisz. Musiałbyś dokupić panel w zatokę 5,25 z którego poziomu miałbyś ręczną regulacje obrotów, coś takiego :

http://allegro.pl/scythe-kaze-master-5- ... 68417.html