Obudowa pod Gigabyte Radeon R9 270X i Arctic Cooling Freezer 13 Pro do 250zł

Witam, szukam nowej obudowy zmuszony przez nowe GPU Gigabyte Radeon R9 270X (GV-R927XOC-2GD-GA), przeczytałem podczepione wątki i jestem skłony ku Zalman Z9 U3 i Fractal Design Core 3000 USB 3.0

Ale najpierw opowiem wam moja krótką historie lecz zabawną (zależy dla kogo …)

 

Historia:

Nazbierałem sobie 750 zł na nowe GPU, patrze w morelach po kartach i po internecie, po namysle wybrałem tego Gigabyte (jeszcze napisze na forum by upewnić się czy to dobry wybór oraz czy pasuje 100% do mojej konfiguracji).

Sprawdzam sobie wszystko a tu paczę że brakuje mi pół centymetra w długości slotu karty graficznej… Po namyślę zacząłem szukać obudów i zdobywać pieniądze, zajrzałem na moje ulubione forum no i paczę którą obudowę wybrać.

Na 1 myśl wpadł mi Brutus M23 bo tani, ma dobre opinie ogółem pozytywnie gdyby nie to że mam Arctic Cooling Freezer 13 Pro i stare MOBO (socket 775)(czy się mylę ?), miedzy czasie przeczytałem kilkadziesiąt tematów na Forum i na necie. Doszedłem do wniosku że nie mam innego wyjścia i muszę dołożyć, wybór padł na Zalman Z9 U3 i SilentiumPC Gladius M40, lecz 2 odpadł bo miał jeszcze mniejszą wysokość radiatora niż M23 i o tak został mi wybór pomiędzy Zalman Z9 U3 i Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (Bardzo dziekuje użytkownikowi Ardoos, a raczej jego sygnaturze bo ma właśnie ten sam radiator i obudowę Fractal), Zalman mi trochę nie pasuje przez swój wygląd i “LED” (ach cholernie rozpraszają) który pewnie się da wyłączyć bez wyłączania wentylatorów (jeżeli się mylę proszę o poprawkę), co do Fractal Design Core 3000 USB 3.0 tam już przesadzili z wyglądałem ale mniej niż Zalman, już wole prostotę niż rażące po oczach LED’y, najbardziej podobał mi się z wyglądu Brutus M23.

 

Główne pytanie to wybrać Zalman Z9 U3 czy Fractal Design Core 3000, jestem bardziej przekonany za Fractal Design, 140 powinny być cisze :wink:

 

Specyfikacja sprzętowa:

Procesor DualCore Intel Pentium D 930

CPU, MOBO i RAM wymieniam w 2014 na poziom I5k@4,5GHZ

Cooler Arctic Cooling Freezer 13 Pro

Mobo Gigabyte GA-8I945GMF

Ram 2x2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM od kingston’a

PSU Be quiet! Pure Power L7 530W (bqt l7-530w)

GPU Gigabyte Radeon HD 6670, tak jak pisałem wymieniam na nowe

Monitor Eizo Foris FS2333

Mam nadzieje że o niczym nie zapomniałem :slight_smile:

Dołączam też raport z Aida64

PS: Moja stara obudowa to jakaś noname z vobisu … (kiedyś był kupowany komplet)

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ,Zalman MS800 - czarny

a jak chcesz zaszaleć :

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

Wszystkie wymienione gabarytowo większe niż Fractal Design Core 3000 USB 3.0

Zalman Z3 Plus

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-matx-atx-usb-3-0-czarna-z-oknem-605201/

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=821

http://www.pctechreview.com.pl/obudowy/zalman-z3-plus-recenzja-obudowy/

maksymalna wysokość coolerów CPU wynosi 162 mm (16,2 cm)

Bez problemu odłączysz diodę, światło jest bardzo dyskretne.