Obudowa Zalman T2 - brak zatoki na dyski

Kupiłem niedawno obudowę Zalman T2 i z zaskoczeniem zauważyłem, że jest zatoka na napęd dvd, a nie ma zatoki na dysk twardy.

Chodzi mi o coś takiego - coś na czym mogę położyć dysk.

Pierwszy raz kupiłem obudowę - zatem nie wiem. Obudowa była zapakowana w firmowe pudło, więc myślałem, że wszystko okey.

Czy tak miało być - niskobudżetowa obudowa czy to wadliwy egzemplarz i to się nadaję do reklamacji.

Chyba, że jakoś inaczej trzeba zamontować ten dysk !?

Poniżej napędu DVD masz taką siatkę ułożoną horyzontalnie i w niej są otwory na śruby i tam właśnie przykręcasz dysk, tylko że nie będzie on leżał jak w większości obudów tylko będzie ustawiony pionowo, a zdejmując panel boczny będziesz widział m.in. tą zieloną płytke, powinieneś się domyślić o co mi chodzi, a tutaj masz screen: http://imgur.com/EJzVp1b

wielki dzięki - chyba skumałem, a w życiu bym tego nie wymyślił…:slight_smile: fachowcy z Zalmana :slight_smile:

A takie ustawienie dysku jest bezpieczne ?..trzyma się mocno…

czyli to jest taki dysk “człowiek pająk” :wink:

To stara tradycja takie ułożenie dysków, szczególnie przy obudowach pod microATX, czy tzw “slim desktop”.

Mam doczynienia z 3 takimi “slimami”- wszystkie dyski "pionowo - stroną z wejściami na dół (dyski 500 GB, 1 TB i 250GB)- wszystkie sprawują się dobrze, z tym że żaden nie jest do gier a raczej biurowo - domowy.

Mój dysk już od 7 lat jest tak przykręcony i ma się dobrze.