Obudowa Zalman Z3, jak podłączyć regulator wentylatora?

Witam,

składam właśnie kompa i na obudowie Zalman Z3 wszystko jest ładnie fajnie,

Wiatraki podłączyłem wszystkie śmigają, dwa były na 3 piny do płyty głównej i jeden był na molex’a

ale mam problem z podłączeniem regulatora prędkości bo zostały mi dwa wtyki właśnie od tej prędkości wiatraków

a na płycie nie mam takich podłączeń

dodam zdjęcia tych wtyków bo nie wiem gdzie je wsadzić albo jakaś przejściówka jest potrzebna

0a90218b43aa.jpg

A moja płyta główna nazywa się ASRock H97 Pro4

Do tego podpinasz wentylatory, a w tej obudowie nie ma regulatora obrotów, jaki masz regulator i czy był kupowany osobno?

No właśnie że mam regulator obrotów który zmienia z 5 v na 12 v i odwrotnie bo mam przycisk na obudowie od tego i właśnie to są dwa kable odchodzące od tego tylko że nie wiem gdzie to podłączyć bo nie mam takich wtyków na płycie głównej…

tutaj zerknij 

http://pcarena.pl/testy/show/test-obudowy-zalman-z3-plus-rywal-dla-brutusa-m23,4.html

Atronics

" Kontroler obrotów podłączamy za pomocą popularnej wtyczki MOLEX. Kontroler obrotów oferuje użytkownikowi podłączenie dwóch wentylatorów z wtyczką 3-pin."

tyle napisali o tym co mnie faktycznie interesuje, 

a ja mam plik kabli który rozdziela się na molexa i na dwie wtyczki takie jak w rysunku, jako że molexa wiem gdzie wpiąć to te dwie wtyczki zostały luzem i trzeba je gdzieś podłączyć tylko że na płycie nie ma takiego podłączenia

więc obstawiam że musi być jakaś przejściówka w którą się wpina te dwa kabelki co na ilustracji i później dalej się je podłącza do molexa lub do płyty głównej

przynajmniej takie jest moje rozumienie 

Tego się nigdzie nie podłącza, do tych wtyczek możesz podłączyć wentylatory.

może i masz rację jutro pokombinuję, ale one są dwu pinowe więc czy aby na pewno będzie działać to prawidłowo?

Więcej nie potrzeba do działania wentylatora (zasilanie i masa, trzeci pin służy do odczytu prędkości wentylatora, ale tylko jeśli wentylator jest podłączony bezpośrednio do płyty).

falcon89

Dziękuję Ci za pomoc podłączyłem wentylacje do tych dwóch dwu pinowych kabli i bardzo ładnie działa,

jeszcze raz dziękuję

Kolego bialy199623 czy możesz ujawnić coś na temat czy zastosowane w tej obudowie filtry przeciw kurzowe są dość dobre?

 

Dzisiaj sobie taką kupiłem i zastanawiam się czy zanim przełożę zabawki musiałbym doposażyć ją we własny zestaw filtrów - jak musiałem zrobić w przypadku tej obudowy, którą posiadam. Czyli In Win “Griffin”…

Powiem Ci że filtr przeciw kurzowy jest tylko pod zasilacz a tak to nawet nie wiem czy to są filtr czy bardziej takie siateczki w dość sporymi otworami 

 

Hej, dzięki za odpowiedź - obudowa już wyposażona w bebechy i hula :slight_smile:

 

Gąbka jest tylko z przodu - pod zasilaczem i na górze niestety metalowa siatka - tak jest u mnie. I największa głupota - spory nie zasłonięty żadnym filtrem otwór na spodzie przedniego panelu… Więc to, że z przodu jest gruba gąbka - to właściwie nie spełnia swojego zadania, bo kurz i tak dołem się przedostanie :frowning:

 

Tak więc po powrocie z wakacji, zamówię gąbkę i zrobię porządnego moda. Tak miałem w poprzedniej obudowie - pół roku bez zaglądania i dosłownie śladowe ilości kurzu :slight_smile:

Ja znów gąbkę mam pod zasilaczem, a wszędzie indziej mam siatkę metalową. Tak jak piszesz ja chyba też zamienię te siatki na gąbeczkę

Hej, bialy199623 - proponuję byś zostawił siatkę na górze i pod nią dał gąbkę (frontowa wiadomo - tak czy siak być musi). Tak wizualnie z zewnątrz nic się nie zmieni, a będzie 100% filtrowanie :slight_smile: