Obudowa

Chciałbym zakupić tanią obudowę na mediaexpert, GEMBIRD Fornax 120. Wydaje się bardzo fajna. I mam pytanie, czy są różnice pomiędzy złączami z front panelu które podłącza się do płyty? Czy jest więcej czy mniej pinów? Czy są takie same wszystkie?

Ilość pinów jest standardowa. Bardziej obawiałbym się sporej wiotkości tej obudowy (waga raptem 3kg) czy niskiej trwałości włącznika.

To jest jakaś lepsza do 70 zł taka buda??

Akyga AK35BK. Na alledrogo ustrzelisz nową za ok. 56zł.


Może kup używaną w dobrym stanie np. https://allegro.pl/oferta/obudowa-cooler-master-cm-690-ii-wawa-9782668323 tylko jest dość duża.

Nie warto używanych. Już kartę graficzną, OK, taniej a nikt nie zauważy, proca, mam w lapku używany, chodzi. Ale obudowę??? Rysy, pewnie gdzieś walnięte, ukruszone, dla mnie nie.

Ta jest jeszcze fajna, sam mam identyczną:

A do czego ta obudowa? (w sensie przeznaczenia kompa)

Komp ma być do grania, i jakiegoś montowania filmów :wink:

A co myślicie o obudowie NATEC Armadillo?
Wszystko się zgadza z tym co ja chcę do niej włożyć, tylko mam pytanie
Co z czujnikiem temperatury / speakerem? Muszą te 2 rzeczy być w kompie??

Myślę, że w tym budżecie ciężko o “perełkę”. Kupujesz i używasz, zapominając o jej istnieniu.

Jaki czujnik masz na myśli?

Bo w obecnym dellu mam takie czarne coś podpięte do płyty głównej. Podłączony do złącza thermal sensor connector… Mhm

Nie wiem czy popularne obudowy dostępne na rynku mają taki czujnik. Zresztą nie ma to znaczenia. Ani czujnik ani speaker nie są wymagane.

Dobrze, dzięki :slight_smile:

W sumie dopiero teraz na to wpadłem, na media expert jest darmowa dostawa od 99 zł
A ten natec to 73 + dostawa prawie 100

Po co mam brać za 70 i płacić za dostawę skoro nie płacąc za dostawę a za takąs amą cenę kupię np. SilentiumPC Armis AR1

W przypadku tak zaawansowanej technologii, jaką jest buda za 100 PLN, zwróciłbym uwagę tylko na jeden szczegół: czy ma USB3.0 na przednim panelu.

Posiada :slight_smile:

2 x usb 3.0 na froncie

A mam jeszcze takie pytanie, bo moja płyta ma specyficzne złącze power switch, a ta buda spc na power switch ma tylko 2 piny, dałoby się to podpiąć do tego?

ps

Co to za model?

0hy9jp

minuta 12:28

Tam niby gość podłączył te 2 piny z lewej 1 górny i 1 dolny i zadziałało :thinking:

Nie sugerowałem się nazwą filmiku jak coś :laughing:

Zawsze możesz na próbę wyjąć wtyczkę i zewrzeć te piny śrubokrętem - jeśli komp odpali, to jesteś w domu.