Obudowy na co pozwalają

Mam pytanie czym różnią się obudowy mini tower od SFF i micro

rozmiarem

hth


Czym mogą się różnić - wymiarami.

wtakim razie karta RX460 wejdzie do mini tower

Każda obudowa ma podany parametr “maksymalna długość karty graficznej”. Jeżeli to się zgadza to ok. Przy doborze też uwzględnij wielkość chłodzenia, bo bywa np. przy konstrukcjach wieżowych, że np. chłodzenie za wysokie.
A jaką masz płytę główną?

Taką - która najprawdopodobniej nie da się tam zamontować :wink:

optiflex 7020

To jest model twojego komputera - nie karty graficznej.


jak wpisuje model to taka nazwa mi wyskakuje więc nie wiem wkoncu jakął płytę główną ma ten komputer

Masz tam napisane: 08WKV3

gdy wpisuje ten model w wyszukiwarke wyskakuje pierwsza płyta główna o nazwie Optiplex 7020 08WKV3

… to wejdź na stronę della i pobierz manuala do tego poleasingowca, tam powinieneś mieć wszystkie dane dotyczące płyty/zasilacza/obudowy etc.
Być może na forum della ludzie próbowali tez łączyć go z różnymi kartami i wiedza, co działa sprawniej, a co nie. :slight_smile:

No i dobrze wyskakuje, natomiast ja nie rozumiem po co ci ta informacja? Jak już wspomniałem - marcin20000 opisał ci wszystko co na początek musisz wiedzieć w temacie karty graficznej i twojego komputera.
Podsumowując:

  1. jeśli chcesz kupić TYLKO kartę, to karta MUSI być jedno slotowa, low profile, i nie może przekraczać poboru mocy z PCIe > 75W
  2. ze względu na konstrukcję SmallFormFactor jej długość nie może być większa niż bodajże 250 mm

Oryginalnie Dell do tej serii rekomendował karty: Radeon HD 8490 i 8570 LP lub GF GT640 lub GTX645 LP.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest GTX1030 LP. Jednak musisz pamiętać, że karty dostępne na rynku NIE MUSZĄ ruszyć na tej płycie głównej.

dzięki