OC a gwarancja

Czy jezeli podkrece np. karte graficzna albo procesor a jest on/a na gwarancji to jej nie stracę?? Razem z kartą graficzną dostałem program do podkręcania w Windows.

Jeśli Ci to udowodnią - nie ma gwarancji.

to po co producenci sami dostarczają programy do podkręcania??

jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu podczas oc nie ma gwarancji ale tak możesz to robić i gwarancja nie przepadnie

To mam jeszcze dwa pytania.

1.Jezeli uzywam programu do podkrecania w WIndows i cos sie spali to czy w Biosie bedzie widac ze cos podkrecalem??

2.Jezeli podkrece sprzet i on bedzie dzialal dobrze a kiedys sie zdarzy ze cos sie zepsuje to czy bede mogl to reklamowac??

Bo są ludzie, którzy potrafią kręcić i zdziałać cuda na kompie i żeby im to ułatwić dają takie programy do o/c. Zresztą, oni i tak raczej z tego nie korzystają :smiley:

Ta sama zasada. Producent nie zapewniał CI poprawnego działania na podwyższonych taktowaniach przez co nie masz podstawy do gwarancji.

chyba się nie da ale lepiej żebyś na dysku nie miał oprogramowania którym podkręcasz.

1 pyt jaki sprzęt masz i zasilacz moc i firma

Ja mam pytanie:

Czy jeżeli ktoś by “przedobrzył” FSB i Voltage i procesor by się spalił, ale ten ktoś zresetował by bios przez wyciągnięcie baterii, to czy producent mógłby sprawdzić, że taktowanie procesora i napięcie było zmieniane?

zapytaj producenta ale wątpię czy chciałoby mu się sprawdzać koledze padł kiedyś discman bo jakieś kabelki się porwały a w serwisie powiedzieli że laser popsuty i wymienili na nowy

Na procesorch Pentium D (bodajże) nóżki zmieniają kolor po przedobrzeniu z voltażem :wink:

Dobrze, że ja mimo OC mam niższe napięcie niż standardowe na C2D :stuck_out_tongue:

jeśli się przyznasz to tak utracisz gwarancję

praktycznie nie ma możliwości udowodnienia poza przypadkiem gdy np użytkownik na własną rękę modyfikował bios (a później go wgrywał nvflashem) lub innym np dla radków (i sprzedawca - gwarant to zauważy (niestandardowe zegary reklamowanego sprzętu), obawy podkręcania przez jakąś aplikację windows są bezpodstawne, być może jakby karta została osmolona to wtedy gwarancja też by przepadła