OC AMD Athlon 64 X2 5200+

Witam wszystkich czytających

zwracam sie do was z prośbą o pomoc w podkręceniu mojego procka

bo ja sam próbowałem ale skończyło się wyłączaniem się pc

i podkręcałem szynę do 218 MHz + napięcie do 1,350

nie wiem czy dobrze robiłem ale to mój pierwszy raz

płyta główna to Asrock k10n78d

ramy mam 2gb kingstona( w cpu-z pisze przy nich (pc2-5300 333 MHz)

od razu powiem ze mnożnik mam zatrzymany na max wartości czyli x13,5

ustawiłem go seryjnie i zjada teraz 1,376 v

pomożecie…i jak bd tłumaczyć to proszę jak dla idioty bo chce wszystko zrozumieć a nie chce czegoś pominąć bo nie zrozumiałem

Dodane 07.07.2013 (N) 21:26

i myślałem nad kupnem procesora typu

AMD PHENOM II X4 965 3,4GHz S-AM3 BOX

podejdzie mi do płyty głównej tej co mam?

bo mi wydaje się że tak ale nie jestem pewny

Z Phenomem II x4 965 problemu nie będzie. Co do podkręcania obecnego procesora, to przy podniesieniu szyny do ledwo 218 MHz pozostaw domyślne napięcie.

a poza tym 218 nic nie zmieniać? bo wiem ze to podnosi też taktowanie ram-ów ale nie wiem gdzie to się zmienia

Najpierw sprawdź, jak będzie się sprawował z domyślnym napięciem. Jeśli nadal będzie niestabilny, to zmień FSB.

podniosłem do 210 na tym samym napięciu i chodzi…

ale na początku podniosłem do 218 na standardowym i się wyłączał przy starcie systemu

W takim razie należy zwiększyć dzielnik FSB.

a co to jest i jak to zrobić?

Co do kupna nowego procesora to w 100% polecam sam z niego korzystam od roku. Tylko trzeba w nim wymienić wentylator, ponieważ ten box`owy jest strasznie głośny, chyba że ci głośność nie przeszkadza.

Zwiększyć dzielnik FSB? Jedyne co mi przyszło do głowy to stosunek FSB:RAM, chociaż podejrzewam, że chodziło Ci o mnożnik FSB, bo ten termin ma zdecydowanie praktyczniejsze zastosowanie w podkręcaniu procesora, a tego nie dokona bez odblokowanego fizycznie mnożnika na pinach CPU, bo ten 5200 to raczej nie jest BE, więc porada kiepska.

a da się mnożnik odblokować?

bo ja mam zablokowany na 13,5 x 200 = 2,700 MHz

bo wiem ze na mnożniku znacznie łatwiejsze jest podkręcanie niż na szynie a ja mam zablokowany

zrobię zdjęcie biosa jaki mam i mi powiecie może w taki sposób ci i jak zrobić

Nie odblokujesz, tylko procesory z serii Black Edition mają odblokowany mnożnik.

Dodane 08.07.2013 (Pn) 9:40

Nie odblokujesz, tylko procesory z serii Black Edition mają odblokowany mnożnik.

to zostaje mi podkręcanie na szynie…a tego nie kumam bo zawsze coś spier…le i komp się wyłącza

Dodane 08.07.2013 (Pn) 10:57

bios…

http://www.tinypic.pl/2cn0wd6yy43i

2cn0wd6yy43i

dane procka…

http://www.tinypic.pl/g40rjl0falo8

g40rjl0falo8

Dodane 08.07.2013 (Pn) 17:32

nikt nie pomoże?

Te Athlony x2 to generalnie porażka, jeśli chodzi o podkręcanie, widzę to po swoim CPU, podkręcałem go sprzętowo, za pomocą nTune. Z tego co wiem, mnożnika w tej serii nie da się odblokować.

a jak go wg podkręcić żeby miał np 3,1 mHz

Nie podkręcisz go, góra 100-200 MHz, jeszcze pamięci musisz mieć dobre

Po za tym mylisz pojęcia 3.1 mHz to takie taktowanie miały pierwsze procesory. Jak co to już 3.1 GHz ( GigaHerzta )

najważniejsze ze wy wiece o co chodzi… ;(

Dodane 09.07.2013 (Wt) 14:00

i mówisz ze się nie da… a czytałem ze do 3,4 wyciągają

wiec jak to?

Co do tematu podkręcania jaki zasilacz posiadasz?

Jak nie umiesz podkręcać to za to się po prostu nie bierz, bo jeszcze kompa spalisz i tyle będziesz miał.

Ja miałem na myśli zwykłą sytuację, gdy ktoś nie sklada kompa pod późniejszy OC, gdybyś Ty to robił, to nie zadawałbyś pytań o podkręcanie. Podejrzewam, że masz kiepskie pamięci i chłodzenie, sama płyta główna szału nie robi.

Sporo zależy od płyty głównej, chłodzenia i pamięci.

Wyręczę Cię

https://www.google.pl/search?q=athlon+x … e&ie=UTF-8

Powodzenia

dziękuje ale w google potrafię szukać

ale nie szukałem bo chciałem się poradzić jak podkręcić na konkretnym sprzęcie czyli moim

bo niektóre rzeczy pasują a niektóre nie mimo ze łączy je procesor

no Adamek masz racje nie znam się…ale chciałbym się nauczyć…na początku każdy z was na tym się nie znał

wiec chciałbym się nauczyć i może w przyszłości komuś pomagać tak jak wy pomagacie mi

FEEL 350ATX

taki zasilacz mam

Nawet nie bierz się na podkręcanie na tym zasilaczu, jest to zasilacz z tzw. czarnej listy ( niektórzy je nazywają cykającą bombą raz może ci działać 3 lata raz 3 dni. Jak się uszkodzi, spali, może pociągnąć za sobą resztę komponentów komputera.). Także nie warto podkręcać na tym zasilaczu, nawet jeśli udało by ci się podkręcić o jakieś 200-400 MHz to skok wydajnościowy byłby znikomy, nie warty świeczki.