OC by FSB, wybór procesora

Witam, przybywam do was z kilkoma pytaniami.
Pierwszym wątkiem jakim chciałbym ująć jest OC procesora. Mam FX’a 6100 w non-black wersji, jednak doczytałem się na paru forach o podbiciu zegara procesora o małe wartości (około 5%) przez podbicie FSB z 100Mhz do 105Mhz (tak to jakoś wyglądało). Jakie macie zdanie na ten temat?
Drugim wątkiem jest wybór procka, szukam czegoś co byłoby proporcjonalnie do ceny najlepsze pod mój zestaw, i czy jest jakikolwiek sens wymiana procka? Poniżej załączam specyfikacje:
Płyta: asus m5a78l-m lx3
Procesor: AMD FX 6100 (bazowa, bez black’a)
Ram 8GB DDR3 1600Mhz
Grafika: HD 7870 2GB OC version
zasilacz: 620W

Jeżeli płyta wytrzyma, Ram nie sprawi kłopotów możesz próbować, ale po 1 i sprawdź potem np.ooct.

Nie. Na upartego można, ale technologia poszła tak do przodu, że za jakieś 450 ZŁ są (starsze) Ryzeny 1600, które ten ze dwa razy zjadają. O wyższych modelach, szybszym ramie, lepszej grafice (wydajność kart + pcie 2 vs 3) czy predkosci np. SSD w sata 2 i 3 nie wspominam:)

Daj Pan spokój, zyskasz 2-3 FPS a tylko płytę główną ubijesz. Zbieraj hajs na Ryzen i nie myśl o głupotach.

Chociaż tak szczerze ten procek nie ejst jeszcze totalnym dnem. Jakaś wydajność ma i większość gier powinien jako tako płynnie uruchamiać… Podobnie grafika.

Szału też nie ma.

To dodając, warto chociaż dołożyć druga kostkę ram? Płyta obsłuży do 16GB, mam wolny slot, a te kości są tanie jak barszcz.

Drugą kość zawsze coś da, ale to jest z kategorii coś.

W przeciwieństwie do procka Ram, skoro sam mówisz, jest tani i te 5-10% FPS za Duala dojdzie…