OC C2D E6300, Asus P5KPL-AM

Witam.

Chcialbym podkrecic swojego procka intel core 2 duo e6300. Procesor w stresie ma max 47*C (orthos) wiecej nie podchodzilo.

Procesor ma 1,86GHz/2Mb/1066

plyta glowna asus P5KPL-AM

DDR2 2Gb 800MHz (x1) good ram (wiem ze nie najlepsza)

zasilacz hmm… (zmienie na tagana/fortrona, narazie na szybko musialem kupic MC carbon 400W-nowy wiec chwilowo nie jest najgorzej, napiecia na max. obciazeniu sa ok.)

Chcialbym troche to podkrecic ale nie chce na maxa bo po co. procka chcialbym max. 2,5GHz (nie wiem czy na tym zasilaczu da rade…)

Ram nie mam pojecia jak sie go podkreca.

Chcialbym abysciemi powiedzieli czy to wszystko sie “nie rozleci”, plyta glowna na oc osiaga fsb 1600 (na pudelku jest tak napisane).

Powiedzcie mi tez jak podkrecic ram, jak z napieciami zeby nie rozwalic procka? Ma ktos taka plyte glowna i ew. tego procka?

Dodane 19.01.2011 (Śr) 8:44

I jeszcze:

Czy windows 7 ultimate x64 bedzie dobrze/plynnie na tym dzialal?

Jak jest z programami, gdzies czytalem ze 32bit. beda pracowaly na windowsie 64 bit. - czy to prawda?

Witam.Co do tego pytania “Czy windows 7 ultimate x64 bedzie dobrze/plynnie na tym dzialal?” Tak będzie płynnie chodził,kiedyś miałem podobny sprzęt.Nie napisałeś jaką masz kartę graf.

“Jak jest z programami, gdzies czytalem ze 32bit. beda pracowaly na windowsie 64 bit. - czy to prawda?” Tak to prawada na 99% będą chodziły.

Karta graficzna-wlasnie z tym problem bo narazie nie mam kasy a tu jest zintegrowana wiec chwile pojade na zintegrowanej a za miesiac na urodziny kupie sobie jakiegos radeona :wink: (do ge forcow cos nie mam “zaufania”, radeon troche drogi ale wg. mnie jest duzo lepszy od nvidii).

Dzieki za odpowiedz :slight_smile:

Dodane 19.01.2011 (Śr) 9:21

Aaa… bo nie chce zasmiecac sobie nowego windowsa to: czy jak program 32 bit. nie bedzie dziala na windowsie 64bit. to czy instalator sie wlaczy czy dopiero sie okaze ze rogram nie dziala jak bede chcial go uruchomic? -chce uniknac zbednych instalacji, plikow itd.

Przeważnie jest tak że jak będziesz chciał uruchomić.Ja jak na razie nie spotkałem się z takim co by się nie uruchomił na moim windowsie.Jak instalujesz jakiś program to najpierw szukaj odpowiednika 64-bitowego a jak nie ma to instaluj 32-bitowy.Na dobrych programach jest sporo.

Podkrecile procka do 2,1GHz tylko “bus speed” bez zmiany innych rzeczy i gdy wlaczylem orthosa to przy drugim tescie wyskoczyl blad :frowning: zmienilem spowrotem na fabryczne. temperatura na 2,1GHz taka sama jak bez podkrecania (47*C).

Dodane 19.01.2011 (Śr) 14:45

Czy windows 7 bedzie duzo wolniej chodzil niz XP czy roznica bedzie taka “do wytrzymania”?