OC Duron 1.6GHz - da sie podkręcić?

witam. chciałbym troche go podkręcić (nie mam hajsu na semprona jakiegoś nowszego) i nie wiem czy na zasilaczu, który posiadam (chieftec 360W) nie bedę miał problemów po zmianie napięcia. grafe poddałem juz OC (widać w opisie) ale poprawy zbytniej nie zauważyłem (może proc spowalnia ;/). W progsie Aida mam napięcie procka 1.60V a w biosie 1.500 ;/ coś tu nie gra… chciałbym zmienic napięcie w biosie na 1.550 albo na 1.600 i nie wiem czy zasilacz da rade ;/ za odp serdeczne thx :smiley: pozdro

zasilacz jest dobry , a co do podkręcania to sprubuj i sie przekonasz jak bedzie chodzil :stuck_out_tongue:

właśnie pojawił sie mały problemik ;/ w biosie chciałem kręcić…a tu zonk… opcja dot. zmieniania fsb zablokowana i w biosie nie odblokuje ;/ przed formatem wszystko grało a tera nic :expressionless: próbwałem zmienić opcję odblokowującą przetaktowywanie CPU ale to pozwala mi tylko na zmiane Vcore…zmiana Vcore tez nic nie odblokowuje… jak to odblokować? ;/

znalazłem tą opcje… idiota ze mnie xD

Nie pochlebiaj sobie :smiley:

Napisz lepiej gdzie, może się komuś przyda. :smiley:

Z tą płytkją to radze uważać, gdyż nie ma blokady PCI/AGP i podnosząc FSB podosisz te z częstotliwośc pracy tyuch portów.

w tej wersji biosu (award bodajże) jest opcja taktowanie CPU (u mnie 1600 MHz) gdzie mozna ustawić na 1200MHz, 1600MHz, 2000MHz, 2400MHz, ale jest też opcja Manual, która odblokowuje mnożnik i fsb :smiley:

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ta płyta główna to wielki kaszok mojego durona podkręciłem na 2ghz i po tygodniu chodzenie zaczeła się nie uruchamiać i teraz wo góle nie idze podkręcić. zobaczymy ile ty na niej wyciśniesz bo ja słabo no chyba że to wina zasilacza a po za tym jest złoncze sata ale dysku sata nie podłączysz ja próbowałem byłem wszędzie z kompem i tu też sie pytałem nic to nie pomogło ta płyta to kaszok (niby asus)

faktycznie kaszok…podkreciłem o jakies 50MHz działał niby normalnie…pograłem sobie w sola…zawiecha…;| efekty jakby sie przegrzał komp ;| bez komenta…

I co z tego :o

Sprawdź temperatury. Możliwe, że ci się grzeje.

Najlepiej to przywróć orginalne taktowania karty graf. i wtedy zacznij kręcić procka.

temp procka przy renderowaniu 3D dochodzi do 47 st. przy jego użyciu 100%. Temp. rośnie bardzo wolno…

P.S. rezygnuje z OC… zastanawiam sie nad gruntownym “remontem” kompa :wink:

Może wystarczy dokupić lepsze chłodzenie i przeczyścić te które już jest :slight_smile:

te, które mam juz przeczyszczone (w miare dokłanie), a poza tym nie chce mi sie juz włazić do biosu 1000 razy…zwłaszcza, że komp jest tak zasyfiony, że włącza sie 2 min :expressionless: tak czy siak dzięki za rady :wink: pozdro

ja bym się pobawił w odblokowanie mnożnika.

mnożnik da sie przestawić… rak samo jak fsb :stuck_out_tongue: :smiley:

Więc czemu nei prubujesz?

Zmniejszasz fsb, a podwyższasz mnożnik.

czyli…zmieniając mnożnik na wyższy i zmniejszając FSB nie podkręcam PCI i AGP tylko samego proca… rozumiem przez to, że jest to bezpieczniejsze niż zmiana samego FSB, a możliwe także, że komp nie bedzie mi sie wieszał?

ekhm… jednak zmieniając mnożnik w biosie nic sie nie dzieje…NIC! co mam zrobić, aby zmiana mnożnika wywoływała jakiś skutek? ;/

Tak.

Jaki masz dokładnie procesor (jądro). Nie wiem czy w tych duronach można było odblokowac mnożnik. Jeśli tak to chyba przez połaczenie mostków L1 lub L5…

wydaje mi się, że Applebred… ale nie wiem jest to nazwa jądra… w aidzie widnieje to jako nazwa kodowa procesora…o jądrze brak info…