Oc e2180

Witam mam proca Intel Dual Core E2180 i niedawno przyszło mi chłodzenie PENTAGRAM HP-120 i chciałem się spytać czy na tym chłodzeniu moge kręcić na 3.0MHz.

MUj sprzęt to -msi 9800GT 512MB

Modecom 500W

GIGABYTE GA-945GCM-S2L I945GC

proc to wiecie

Do 3GHz powinno się podkręcić.

Nie radziłbym ryzykować, chyba, że wymienisz zasilacz na nowy. Na twoim Premium vel Feel bałbym się w ogóle kręcić.

Modecom Premium = Modecom Feel

I tu taka zabawa w kotka i myszkę. Ja miałem e6300 i Modecom`a Feel 350W i jedyne co się działo po podkręceniu, to to, że nie wstawał komputer. W Twoim przypadku… musisz sam zdecydować, czy chcesz ryzykować.

MC czy Premium?

Sprawdź na podpis

Premium

Dodane 30.01.2009 (Pt) 16:04

A tak wogułe to bez ryzyka to do ile moge kręcić :?:

Nie ma znaczenia. Beznadziejny zasilacz to beznadziejny zasilacz. W każdej chwili narażasz każdy komponent na spalenie, przez posiadanie takiego szrota. Wymieniałbym go nawet dla bezpieczeństwa kompa, nie mówiąc już o OC.

a przed tem miałem jeszcze gorszy zasilacz jakiś procom 400W i karte 8600 1GB i proc podkręcony do 2.5MHz

A kręć sobie. Dostałeś rady.

Nikt z forum nie zabierze odpowiedzialności za to co się stanie jeżeli będziesz kręcił na tym zasilaczu.

z resztą teraz też mam do 2.5MHz a komp chodzi normalnie :stuck_out_tongue:

Ale z tym MUj to dowaliłeś =D> #-o ![-o<

Na tej zasiłce no bo ja wiem na krótko może i możesz podkręcić ale na dłuższą mete to bym sam się bał wiec sam zdecyduj prawdopodobieństwo spalenia z któregoś z podzespołów nie jest duże ale sam fakt że jest !!

a jeśli kupie ozc 500W da rade

Dodane 30.01.2009 (Pt) 18:07

a jakie powinno być napięcie rzdzenia

Hmm mam radeona 4830 3gb ramu i msi p45 neo3-fr oraz e5200 wykrecony lekko na 2.8ghz jak i rowniez ten sam zalilacz (Modecom Premium 500W) i coz komputer chodzi normalnie, ale czasami (najczesciej jak zminimaluzuje gre i potem chce znow zmaksymalizowac) to mi sie komputer resetuje. Zdarza sie to naprawde rzadko lecz sie zdaza. I nie wiem wlasnie czy to wina zasilacza ale chyba najprawdopodobniej tak.

a zobacz czy się resetuje jak odpalisz orthosa?

nie

mi również nie, ktos zna przyczyne?