OC E7200 - mała pomoc

Postanowiłem podkręcić sobie proca do 3.33GHz, ale chyba mam zwalone czujniki temperatury, co wynika z tego. Poszperałem trochę u wuja Google i znalazłem cuś takiego, więc zassałem ten program i mój wynik to 8 i wynika, że nie mam zwalonego czujnika. Dodaje jeszcze screeny z przed i po OC oraz temperatury.

c2d253ghztc6.th.jpgc2d333ghzak6.th.jpgtemppf2.th.jpg

Czy mogę dalej kręcić proca i co z tymi czujnikami? Z góry thx za wypowiedzi. PZDR!

jakie chłodzenie? sprawdź w BIOS’ie temperatury…

tu masz troche wiecej - w zasadzie dobry wynik masz, podbij napiecie dla proca i ciagnij z fsb, mozesz tez dac wiecej na NB i ram(wiekszosc markowych pojdzie na 2.2v) jesli bedzie nie stabilny

Chłodzenie BOXowe, temperatury z BIOSu:

dsc00557sg9.th.jpg

Chodzi o napięcie?

tak o napięcie. A chłodzenie możesz zmienic na chociażby Pentagram Karakorum

OK pozwiększałem. Dlaczego wynik PI jest w 3,61GHz dłuższy, niż w 3,42??

c2d342ts7.th.jpgc2d361cf8.th.jpg

Coś źle chyba ustawiłem.

Ciekawa sprawa. Większość inteli 45nm ma tragicznie źle działające diody mierzące temp. i co? I nic, mówi się że mają i tyle, a de facto nie wiadomo czy np chłodzenie nie jest czasem źle zamontowane, albo czy wentylator się nie zatarł.

Jak w phenom’ach w testach laboratoryjnych (we wszelakich recenzjach nawet po oc nikomu się nieudało tego dokonać) stwierdzono występowanie błędu tlb to zaraz wielka nagonka na amd że do niczego i że nie kupować bo nic nie działa, albo czekać na b3… teraz jest b3 ale jakoś na to nikt nie zwraca ciągle uwagi :]

Chłodzenia nie mam źle zamontowanego, bo 3 razy montowałem i takie same temperatury są.

Temperatury mam takie: (niżej screen). Radiator trochę cieplejszy niż przed OC.

frdwyn0.th.jpg

Wydaje mi się, że są niższe niż w programie. Jak by miał naprawdę 75*C to by trochę parzył, a nie parzy.

Sprawdziłem z ciekawości czujniki w Real temp i wynik jest 11 a przed OC był 8. O co chodzi?? czemu jest wyższy??

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 20:00 został dopisany post przez adam749

Pomoże ktoś??