OC FX 6100 pytanie

Witam.Chodzi mi o OC w/w procesora.Jeśli podkręcę go do 4.5 to cały czas będzie tak chodził,czy zwalniał jak przy turbo 3.3 -3.6? Cały zestaw jest w podpisie.Dzięki za odpowiedź.

Turbo jest po to, żeby system sam dodawał moc procesorowi jeśli będzie to potrzebne. Jeśli chcesz podkręcać to najlepiej wyłącz TurboCORE i zainstaluj jakiś program do oszczędzania energii (ASUS dołącza do swoich płyt EPU-4 Engine) które obniżają napięcie procesora kiedy w pełni go nie wykorzystujesz. Ogólnie odinstaluj TurboCore jak chcesz podkręcać proca (moje zdanie)

Nie mam zainstalowanego turbocore.Może nie wyraziłem się jasno.Chodzi mi o to że jak podkręcę procka do tych 4.5 to czy cały czas będzie tak chodził czy zwolni jak nie będę potrzebował takiej szybkości.

tak…będzie chodził…jeden rdzeń…

niestety obecnie amd to paść

TurboCORE tylko i wyłącznie zwiększa taktowanie (więcej MHz, GHz) lub dodaje mocy wykorzystywanym rdzeniom (niektóre aplikacje nie wykorzystają 6 rdzeni, więc dodaje moc tym np. czterem które są wykorzystywane)

Dodane 11.05.2012 (Pt) 20:43

Jak chcesz coś co obniża zużycie procesora kiedy pełna moc nie jest Ci potrzebna to tak jak mówiłem ściągnij jakiś program do oszczędzania energii (zwykle dołączany do płyty głównej) który to obniża. Przykładem programu jest ASUS EPU-4Engine (tylko płyty od ASUS’a)

Przedstawię Ci to prościej:

Procesor standardowo ma np. 2,7 GHz jak większość FX, jest to trochę zaniżona moc, ale w ten sposób nie tracisz energii. TurboCORE zwiększa jego możliwości (powiedzmy że 3,4 GHz to norma) i dodatkowo zwiększa moc do powiedzmy 4GHz czyli ponad normę :stuck_out_tongue:

Ok.Dzięki