OC Gainward 8600GT - jak?

Chciałbym podkręcić GF 86GT i do końca niewiem jak. Mam program od Gainwarda “Expertools” i tam można kręcić, ale co potem?? Jakieś testy itp…??

A i do ilu można kręcić?? Czy chłodzenie standardowe wystarczy?? Czy można jakoś zwiększyć bity na karcie? Dzięki za pomoc.

jeśli chcesz podkręcac to przede wszystkim naucz się używać internetu, mam tu na myśli szukanie informacji, pewnie sobie nawet trudu nie zadałeś aby poszukać czegoś na forach takich jak egielda,pclab czy purepc wiec raczej nie bierz sie za oc bo to cie po prostu przerasta

Bez komentarza…

viewtopic.php?t=42924&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Jaka jest dopuszczalna maksymalna temperatura procesora graficznego

ados17 , Pogrzało?!

80, góra 90 stopni!

Nie pogrzało. Na 120 C jest ustawiony fabrycznie alarm w 8600 GT. Oczywiście takie temperatury są już mocno uszczuplające żywotność podzespołów, ale jeszcze nie zabójcze natychmiastowo.

Każdy kiedyś zaczynał i był w tych sprawach laikiem. Pomóż, a nie besztaj. Po to jest forum by się czegoś nauczyć i wymienić doświadczeniami. Skoro mirra273 znalazł i wie do czego służy program to wystarczy go teraz nakierować.

Co do OC tych kart to nie wiem jakie są graniczne wartości. W moim Palicie Sonic + dużo już nie wyciągnąłem. Idź małymi kroczkami, a testy to standardowo jakaś gra lub Benchmarki. Jak zaczną pojawiać się dziwne grafiki których wcześniej nie było bez podkręcania (artefakty) to znaczy, że przesadziłeś i trzeba troszkę zmniejszyć. Podobnie jest po gwałtownych zawiechach, restartach komputera czy BSoDach.

No i też kontroluj np w Everesie napięcia. Jak zaczną drastycznie odbiegać od normy to znaczy, że coś przekombinowałeś. Mowa tutaj o słabych zasilaczach. To nie tak, że na tych z czarnej listy od razu stracisz kompa. Jest po prostu większe ryzyko niż na markowym sprzęcie. Ja 2 swoje pierwsze kompy miałem po 2-3 lata na takich tandetnych zasilaczach i nic się sprzętowi nie stało.

Nie, przy 120 stopniach to jest już alarm ostateczny, następuje reset kompa i wyłączenie karty.

Kolega pytał się, jaka jest DOPUSZCZALNA wartość.

Do ilu maksymalnie można podkręcić GPU na standardowym chłodzeniu.A i podkręcać przez “Expertools” czy przez “RivaTuner”.Bo w “Expertools” pisze mi maksymalne GPU 700Mhz a w “RivaTuner” maksymalne 900Mhz i nie wiem czy moge podkręcić wyrzej niż 700Mhz, czy karta to wytrzyma i czy jest jakiś program, który pokazuje max temperature podczas testów, bo np: w evereście pokazuje na bierząco, a nie max w testach w 3dmark.

Do monitorowania temperatur polecam SpeedFan

Bodajże co 5 sekund masz zapis temperatur i napięć w logach

Maksymalne podkręcanie GPU zależy od konkretnego egzemplarza. Jeden 8600 pójdzie wyżej niż drugi. Metoda prób i błędów.

Mam gainward bliss GF 8600GT 1024MB udało mi się podkręcić 760Mhz/1824Mhz/560Mhz, a domyślne 600Mhz/1440Mhz/500Mhz .Temperatury w stresie dochodzą do 63*C (test w panelu sterowania Nvidia).Wynik 3Dmark 05 to 9444.