OC Gainward 9600GT

Chciałbym trochę podkręcić moją 9600GT 512 od Gainwarda. Kręcę ExperToolem. W spoczynku równe 49*C, chyba że włączę chłodzenie na pełne obroty to czasem nawet zejdzie do 35, lecz na najnowszych sterownikach nVidii (beta) nie da się kontrolować wiatraka :expressionless: . W stresie dokładnie nie wiem ile, ale na oko będzie 55-65. Jak narazie mam core na 670mHz, memo na 940mHz i shadery na 1675mHz, oryginalnie są na 650/900/1625. Czytałem, że ta karta potrafi wyrobić do nawet 90*C, choć wolałbym tyle nie mieć xD. Może ktoś z was ma tą kartę i trochę kręcił? Jakie częstotliwości byście polecili? To prawda, że wytrzymuje spokojnie takie temperatury? Od razu mówię, że mimo braku możliwości regulacji obrotów chłodzenia, wolałbym nie zmieniać sterowników na stabilne, bo w 3D Marku Vantage na Performance miałem na 178.24 3708 pkt. a na 180.43 beta - 4031 pkt :lol: .

Kamil432 , ale co Ci daje ten 3D Mark jeśli w grach będzie ten sterownik w wersji beta wolniejszy…? Chcesz się pochwalić wynikiem kolegom czy jak…? Zainstaluj spowrotem te stare sterowniki i nie kombinuj, bo jeszcze przedobrzysz :smiley:

3D mark mi daje wynik “na oko”. W grach wielkiej różnicy nie ma, może +kilka fps dla bety, ale wydaje mi się, że płynniej idzie na 180.43, więc 3D mark trochę racji musi mieć xD. A tak w ogóle to się nie pytałem CZY podkręcać, tylko JAK podkręcać… :lol:

Taa… A myślisz, że po co napisałem na forum :?: :lol:

daj dobry nawiew na kartę i do roboty :smiley:

podkręcaj co 10-15 MHz i testuj stabilność

ile wyciśniesz tego Ci nikt nie powie, jedna karta dojdzie do 700 na rdzeniu a inna do 730

Kamil432 , jak na tych sterach nie idzie kontrolować obrotów to nie wiem czy jest sens podkręcasz, bo może Ci taki ładny dymek pójść z karty jak za dużo będziesz kombinował :slight_smile: