OC Intel Core 2 duo E4700 na płycie Asusa P5B SE


(Miki24) #1

 Cześć, mam pytanie otóż próbowałem podkręcać procesor w BIOSie, ale komputer (po zaakceptowaniu zmian) nie chciał się zrestartować. Czekałem ponad godzinę, lecz nic to nie dało. Zrestartowałem kompa przyciskiem, lecz BIOS wywalił komunikat o błędize więc przywróciłem domyślne jego ustawienia, jako że jestem w tym zielony i trochę się boję w tym grzebać :smiley:

 

 Próbowałem też TuroV EVO, ale wywala jakiś błąd: http://scr.hu/24wp/jhkwb i http://scr.hu/24wp/n45pv  . Temperatura, którą pokazuje SpeedFan na procku wacha się (przy 100%) ok. 30 - 40 stopni.

 

 Moje pytanie brzmi: Czy da się zrobić tu OC? Czy jest to wogóle możliwe? Jeżeli tak to co trzebaby wymienić? ( tak w dużym uproszczeniu : 4GB RAM, 2.60 Ghz Intel 2 duo, zasilacz to nw, dysk 250GB, grafika chyba nieważna. )

 

 

 Dzięki za odpowiedź!


(krejzol123) #2

Podaj model i moc zasilacza w podkręcaniu to podstawa


(Miki24) #3

Zasilacz ma 400W


(krejzol123) #4

a model to ? 


(Miki24) #5

MODECOM FEEL 3 - 400ATX


(Lewanxd) #6

Bez szału, chociaż ma działające zabezpieczenia przeciwspięciowe itd.

Jaki to był błąd? O ile podniosłeś FSB? Ruszałeś napięcie? Pamięci dual/single channel? Timingi przestawiałeś? W sumie nic nie wiemy o tym, co zrobiłeś.


(Miki24) #7

Kurde, dla mnie to czarna magia, ale w biosie znalazłem OC i ustawiłem (próbowałem manualnie, ale ani nie mogłem podnieść częstotliwości szyny, ani mnożika, więc wolałem użyć domyślnych profilów) na 5%, by spróbować czy zadziała, bo to chyba napięcia się zmieniają, a ja ich nie ogarniam wogóle.

 

 Komputer nie był składany, kupiony już parę lat temu, wtedy ledwo ogarniałem o co chodzi ze specyfikacją, więc to rodzice dokonali zakupu (oczywiście najtańszego) kompa. Dokupowałem do niego części, ale zasilacza nie ruszałem, bo wydawał się spoko, a na LGA 775 trudno znaleść coś sensownego. Więc gdybym chciał kupić procesor musiałbym wymienić płytę główną, pamięci i chyba grafikę, więc to zbytnio nie ma sensu.

 

 Komunikat to coś w stylu: Overclocking is failed! Press F1 to… itd.