Oc karty graficznej

witam

mam pytania dotyczące OC mojej karty graficznej GF 7300GT Zalman 256Mb 1,2ns , dzis podkrecilem ja do 550/1500 i mam pytanie … temperatura po jakiś 15 min. grania w far cry wynosiła 40 stopni … czy nie jest za wysoka ? czy moge jeszcze coś z niej podkręcić ?

karta prawdopodobnie podkręcalna jest do 620/1670

jak mogę zmierzyć ilość FPS w far cry ?? :lol:

phi. nie masz czym sie martwić. jedziesz jeszcze wyżej.

jeszcze 2 razy tyle :stuck_out_tongue:

fraps - do fps

kręc wyżej

Jeśli potrafisz to Vmod nie zaszkodzi :wink:

http://overclock.pl/index.php/artykul, … rce_7300GT

hehe dobre to jest Błażej ale nię będę ryzykował , może kiedyś jak gry mi zaczna przycinać :lol: ale wyniki są naprawdę imponujące

dzieki wam wszytskim za pomoc :wink:

EDIT

właśnie próbuję wycisnąć nieco więcej od tej karty mam 550/1500 rdzeń idze bedz problemu w górę ale jak próbuję podkręcić pamięci wyskakuje takie coś :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … e35d40ecc7

mam wrażenie jakby po tym oc gorzej mi gry chodziły :?

tak się dzieje jeśli osiągnąłeś szczyt możliwości karty, wróć do poprzedniego dobrego ustawienia.

komunikat głosi: test ustawionych częstotliwości zakończył się niepowodzeniem. Obniż ustawienia i spróbuj ponownie.

według specjalistów z pclab ta karta ma zdecydowanie lepsze OC

nie wiem może to zależy od egzemplarzu karty

ale jak dałem te ustawienia 550/1500 to ten komunikat nie wyskakiwał :?

To, że w pclab podkręcili wyżej nie znaczy, że i Ty tak wysoko wykręcisz. Jeden na ileś egzemplarzy się trafia, że go w ogóle nie podkręcisz.

Jak ustawiłeś częstotliwość 550/1500 to grałeś na tych ustawieniach w jakąś wymagającą grę i przez długi czas ? Pojawiały się artefakty ?

nic nie było grałem w feara , far cry na max ale przycinało troche a wcześniej tego nie miałem , artefaktow nie było

musisz wybrać optymalną częstotliwość . Nie sugeruj się za bardzo tym, że lepiej kręcono ten model. Jeśli widzisz, że podnoszenie częstotliwości nic nie daje albo wręcz obniża osiągi to wróć do momentu, w którym było najlepiej.

miałeś rację gtc13 sprawdziłem ilość fps w standardowych ustawieniach i po oc i byl mniejszy

nie trafiłem na egzemplarz podatny na oc :-x

dzięki za wyjaśnienie

osiagi spadaja,jak rdzen przekrecisz,wystarczy obnizyc lekko i powinno hulac

artefakty i inne smieci na ekranie to efekt za wysokich taktow pamieci,mozesz sie pobawic timingami-obnizyc je i powinny pojsc do 1600

nie zapomnij o chlodzeniu , jak juz tak chcesz krecic…sama karta moze miec dobre , ale powietrze chlodne musi skadkolwiek brac-jak w kompie nie masz przeplywu powietrza , to mieli ciagle cieple…

no i zasilacz,jak za slaby to nie pociagnie podkreconej karty + reszty zestawu