Oc karty graficznej

Witam

Chciałbym zrobić oc swojej karcie graficznej (mój sprzęt to radeon 6790 his zasilacz be quiet 500w procek core 2 duo i 4 gb ram ) ale mam parę wątpliwości:

1 O ile poprawi mi się wydajność w grach czy to będzie o np. 5 klatek czy o 15

2 Czy to jest bezpieczne czy jak podkręcę o 100 mhz to karta zacznie wariować

Generalnie rzecz biorąc OC karty jest bardzo opłacalne. Czy 5 klatek więcej czy 15 to zależy od ustawień w sterowniku karty. Przede wszystkim wyłączając antyalliasing zyskuje się dość dużo. Przy OC trzeba pamiętać o wyczyszczonym z kurzu wiatraczku na karcie oraz o wymianie pasty termoprzewodzącej na procesorze karty. Fabrycznie producenci dają jakieś śladowe ilości pasty i jest to nie wystarczające przy OC. Jaką masz karte graficzną ? Jeżeli się zastanawiasz czy jest sens podkręcać to ja stwierdzam, że jest, a to o ile dana karta pozwoli się podkręcić zależy tak naprawdę od konkretnej sztuki.

A czy program iturbo jest dobry ten program jest od hisa a ja mam też kartę hisa

Nie miałem styczności z programem Iturbo polecam podkręcać Nibitor’em i nvflash, po flashu karty będziesz miał na stałe wyższe taktowania. Jeżeli znasz język angielski w podstawowym stopniu to polecam serwis www.mvktech.com tam możesz się sporo dowiedzieć o OC oraz o modelach fabrycznie przetaktowanych.