Oc na p45 ds3l

Prosilbym o jakis poradnik(?) do podkrecania C2D na plycie GB ep45 ds3l…

Wchodzisz w bios zakładka M.I.T i stopniowo zwiększasz FSB. Jak komp będzie się resetować to zwiększ napięcie na CPU i DDR, jak dalej będzie się resetować to zmniejsz dzielnik FSB:DRAM.

Testujesz stabilność programem Orthos i patrzysz na temperatury w Everest Ultimate.

Przed OC wyłącz funkcje C1E i EIST w Advanced BIOS Features.

Jak już osiągniesz swoją upragnioną częstotliwość to włącz Orthosa na 8 godzin i jak będzie stabilnie działał i nie będzie resetów i osiągnąłeś sukces.

wielkie dzieki :smiley:

odświeżajac próbowalem juz kilkanascie razy ale za kazdym komp sie resetuje… nie wiem na jaki zmienic dzielnik pamieci…jesli ktos moglby mi napisac albo dac zdjecie jak wszystko powinno byc ustawione to bylbym wdzieczny…

Dzielnik zmieniasz w tej zakładce MIT. Jest to w memory frequency. Wartości zmieniasz klawiszem numerycznym “+”.

a na jaki dzielnik mam zmienic? lepiej na mniejszy, bo wtedy pamieci sie tez podkrecaja?..mam do wyboru: auto, 2.66, 2.00, 3.33, 4.00

a da sie podkrecic procesor bez podkrecania ramu? jesli nie to jaki ram jest dobry do oc? (2x2GB 800MHz)

Szukałeś choć trochę w necie? Jakiś poradnik przeczytałeś?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Da się kręcić procesor bez podkręcania RAM’u (w zasadzie to zawsze się podkręca ruszając FSB, ale właśnie dzielnikami można zmniejszać częstotliwość pamięci).