OC procka E6300

Witam

Chciałem podkręcić procka E6300 1.86GHz do max. 2.5GHz na chłodzeniu Pentagram Karakorum. Nigdy jeszcze nie podkręcałem procka to czy mógł by mi ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to zrobić. Płyte główną mam Asus P5VD2-MX i gdzie się wchodzi żeby podkręcić proca. W Orthosie przez 20min temp. miałem do 55C a normalnie do 45C. Kompa kupowałem gotowego w Vobisie to czy będzie można zrobić OC.??

Ten EnLight 350W to zasilacz zdaje się , coś mi się obiło o uszy że to poprzednia nazwa Chieftec-a więc może być.

Jak się podkręca? Poszukaj na forum lub na pclab.pl

Podkręcasz w biosie, tu był nie dawno temat który ciągnął się viewtopic.php?f=19&t=316399

Ale tam nie ma napisane gdzie wejść do BIOS’u.

Przeczytaj manuala (instrukcję) do płyty głównej, przeczytaj na początek http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426 i wróć z poważniejszymi pytaniami.

Tylko poczytaj dokładnie, więcej się nauczysz.

Czy to możliwe że temp. procka w BIOS’ie mam 37C a jak mierze programem to mam ok. 45C.?? Temp. mierzyłem programem core temp i HWMonitro bez OC.

W BIOSie temperatura się utrzymywała przez kilka minut? Temperaturę spod Windowsa mierzyłeś podczas “nic nie robienia” przez kilka minut?